"Si o infrangere era de sarbatorit, ne-a interesat jocul, nu scorul!" Presedintele lui Dinamo, declaratie surprinzatoare! Ce a spus despre Stoican:

Steaua Constantin Anghelache Dinamo Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Martie 2014, 23:33
Data actualizarii: Luni 03 Martie 2014, 11:14

► Ce-ar fi sa-i batem? Romania - Argentina se vede la ProTV, miercuri de la ora 21.00

Steaua 1-1 Dinamo | Constantin Anghelache, presedintele lui Dinamo, a vorbit si el la finalul partidei din Ghencea, declarandu-se multumit de rezultatul obtinut de echipa lui Stoican. Acesta a spus ca scorul este unul echitabil, date fiind ocaziile avute de Steaua in prima repriza. De asemenea, acesta a facut si o declaratie mai putin asteptata, spunand ca s-ar fi multumit si cu o infrangere, daca jocul ar fi fost unul bun.

"Dinamo a fost net superioara echipei Steaua. Am avut ocazii de 2-0, dar ne-am complicat. Nu e nicio problema, a fost un meci de mare tensiune. Trebuie sa fiu onest, in prima repriza Steaua a avut cateva ocazii mai mari. Steaua e o echipa puternica, a avut sustinere mare. Cu toate acestea, au fost unii oameni care au vorbit aiurea, cred ca trebuie sa respectam si munca celorlalti, ei au zis ca or sa ne dea 3-0.

Sper ca de acum domnul Stoican sa tina jucatorii foarte motivati, pentru ca urmeaza meciuri importante. Si o infrangere era de sarbatorit pentru noi. A contat foarte mult jocul, asta ne-a interesat, am vrut sa vedem fotbal si am aratat ca putem", a spus Anghelache la finalul partidei.