Si invins, si "torturat"! Gica Hagi i-a mai dat o lovitura lui Teja dupa partida! Ce a facut antrenorul Viitorului

Data publicarii: Marti 12 Martie 2019, 09:17
Data actualizarii: Marti 12 Martie 2019, 09:24

Viitorul a invins-o pe FCSB si spera la podium in acest sezon.

Gica Hagi a castigat al 2-lea succes din istoria Viitorului pe terenul FCSB-ului - a fost 2-1 pe National Arena pentru Viitorul, Calcan si Ianis Hagi marcand cele 2 goluri care o duc pe Viitorul pe locul 4, la 3 puncte sub FCSB in clasamentul din play-off.

Gica Hagi l-a invins pe Mihai Teja asa cum reusise si in sezonul regulat cand Viitorul i-a luat 4 puncte din 6 lui Gaz Metan Medias, fosta echipa a lui Mihai Teja. Pe langa infrangere, Teja a mai avut parte de o mica "tortura" din partea lui Hagi - a fost nevoit sa astepte minute bune inainte sa mearga la conferinta de presa!

Conform regulamentului, antrenorul oaspetilor a fost primul loc conferinta iar Gica Hagi a avut un adevarat maraton: a vorbit aproximativ 37 de minute! Mihai Teja a fost nevoit sa astepte, fiind vazut in timp ce pasea nerabdator in fata salii unde vorbea Gica Hagi, si a ajuns in fata jurnalistilor la mai bine de o ora dupa finalul partidei!

Ce a spus Gica Hagi

"Imi felicit jucatorii pentru lupta. A fost un meci frumos, oamenii care au venit la stadion au avut ce sa vada, au fost echipe de calitate. Am avut nesansa in multe meciuri, nu am reusit sa marcam. Acum am reusit sa fructificam ocaziile pe care le-am avut si am avut si putin noroc, pentru ca FCSB a ratat.

E bine ca reusim sa capatam din nou incredere, aceste rezultate ne ajuta sa credem si mai mult in noi. FCSB a produs mai mult fotbal decat noi, dar noi am stat bine in teren. Stiam ca vor presa, vor produce mai mult fotbal, dar noi am luptat" a spus Gica Hagi in conferinta de presa.

Antrenorul celor de la Viitorul a vorbit si despre revenirea lui Zinedine Zidane la Real Madrid
.

Ce a spus Mihai Teja

Spre deosebire de Gica Hagi, Mihai Teja a vorbit 10 minute in conferinta de presa de dupa derby-ul cu Viitorul.

"Este o infrangere, ne doare. Cred ca Viitorul a avut 3 ocazii si ne-a dat 2 goluri. Am avut mai multe ocazii pe care nu le-am fructificat. Cred ca repriza a doua am inceput-o si mai bine decat pe prima si daca acolo marcam un gol era altul rezultatul. Nimic nu este pierdut, sunt 5 puncte. Si ceilalti se vor incurca. Pacat ca nu am castigat noi, nu ma intereseaza de ceilalti. Mai sunt 9 jocuri, se mai pot intampla multe" a spus Mihai Teja.