FCSB - VIITORUL 1-2 | Victorie uriasa pentru Viitorul! Ianis Hagi si Cojocaru au facut un meci perfect

FCSB Gheorghe Hagi Gigi Becali Mihai Teja Viitorul Superliga
Data publicarii: Luni 11 Martie 2019, 22:22
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2019, 22:23

FCSB o intalneste pe Viitorul in prima etapa din play-off.

LIVE FCSB - VIITORUL 1-2

Min 90+4 Final de meci!
Min 90+2
Cojocaru, parada incredibila! Respinge fabulos la reluarea cu capul a lui Gnohere.
Min 90
Iesire hazardata a lui Balgradean, Rivaldinho trimite un lob care cade pe plasa.
Min 88
Gnohere rateaza incredibil din 6 metri, nemarcat. Sut pe langa poarta Viitorului.
Min 79
Gnohere rateaza o ocazie uriasa.
Min 65 GOL Viitorul! Ianis Hagi executa perfect un penalty obtinut dupa o intrare incredibila a lui Benzar la Houri.

Min 51
Start furios de repriza!  Viitorul rateaza o dubla ocazie: Balgradean si Junior Morais intervin salvator.
Min 49
Coman il ia la tinta pe Cojocaru din pozitie ideala.
Min 48 Repriza a doua incepe cu o mare ocazie: Hora rateaza incredibil din pozitie de singur cu portarul.
Min 46 A inceput repriza a doua!

• FCSB - Viitorul Live 20:30 | Surprizele din lotul lui Mihai Teja! FCSB vrea sa tina pasul cu CFR Cluj si Craiova!

Min 45 Final de prima repriza!
Min 43
Florinel Coman, omul primei reprize pentru FCSB! Si-a trecut in cont inca o ocazie uriasa: sut in bara dintr-o noua lovitura libera.
Min 40 GOL FCSB! Coman egaleaza pentru gazde inainte de pauza! Iesire neinspirata din poarta a lui Cojocaru.

Min 36
Dragus incearca sa prinda coltul lung, insa sutul sau trece mult pe langa poarta lui Balgradean.
Min 19
Balgradean respinge cu dificutate un sut al lui Dragus.
Min 15 GOL Viitorul! Calcan da lovitura pe Arena Nationala: Viitorul deschide scorul printr-o executie fabuloasa a lui Calcan.

Min 8
O noua lovitura libera executata de Florinel Coman. De aceasta data, jucatorul lui Teja alege sa centreze. Reluarea cu capul a lui Hora trece pe langa.
Min 2
Sutul lui Coman din lovitura libera este respins printr-o parada fabuloasa de Cojocaru. Portarul Viitorului se si accidenteaza dupa aceasta faza.
Min 1 A inceput partida!

Echipele de start

FCSB: Balgradean - Benzar, Cristea, Balasa, J.Morais - Filip, Nedelcu - Morutan, Tanase, Coman - Hora
Rezerve: Vlad, Gnohere, Rusescu, Stoian, Roman, Matei, Nita

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Tiru, Ghita, De Nooijer - Houri, Baluta, Vina - Hagi, Dragus, Calcan
Rezerve: Artean, Boboc, Eric, Achim, Rivaldinho, Casap, Tordai

FCSB cauta victoria in meciul cu Viitorul de pe Arena Nationala, dar Mihai Teja va fi nevoit sa faca schimbari in echipa de start. Mihai Pintilii si Bogdan Planic accidentati, iar Dennis Man si Felipe Teixeira sunt suspendati.

Mai mult, patronul Gigi Becali i-a cerut lui Teja sa schimbe sistemul in meciul cu formatia lui Hagi si sa foloseasca din start doi atacanti: pe Hora si Gnohere.

"Exista orice posibilitate, da! La inceput nu poti sa schimbi 5 sisteme, poate altcineva poate", a spus Teja.

Surpriza lui Teja pentru meciul din aceasta seara este Adrian Nita, jucatorul de doar 16 ani din lotul lui FCSB. A dat doua goluri, doua pase decisive si a scos un penalty in partida disputata de FCSB U17 cu Rapid U17, iar acum are sansa sa stea pe banca la meciul cu Viitorul.

Pe terenul lui FCSB, Viitorul lui Hagi are o singura victorie. Succesul constantenilor a venit pe 19 mai 2013, 5-2 pe Ghencea, partida in urma careia Viitorul s-a salvat de la retrogradare.

Fundasul central de la Viitorul, Bogdan Tiru, a vorbit despre primul meci din play-off, cel cu FCSB. Echipa lui Hagi va primi in etapa a 2-a vizita celor de la CFR Cluj.

"Vom vedea la meciul cu Steaua daca s-a incheiat perioada neagra. Atmosfera este buna, am avut si doua zile de pauza in care ne-am deconectat un pic, pentru ca se acumulase presiunea. Am fost increzatori la antrenamente, ne-au iesit lucrurile bine si abia asteptam jocul de pe Arena Nationala.

La Cluj am castigat pe final, in retur am fost suspendat si am vazut din tribuna cate ocazii am avut si cat de mult au suferit cei de la CFR. Dar fiecare meci are istoria lui, conteaza mult forma, ambitia, moralul", a spus Bogdan Tiru pentru cotidianul Gazeta Sporturilor.

Cele doua echipe s-au intalnit de 20 de ori in prima liga. FCSB are 15 victorii, Viitorul doar 3, iar doua partide s-au incheiat la egalitate. Formatia ros-albastra este favorita caselor de pariuri, avand o cota de 1,75 pentru victorie, in timp ce cota Viitorului pentru un succes este de 5,20.