Sfârșit de drum după doar 67 de minute! Gigi Becali anunță despărțirea de un fotbalist venit la FCSB în această vară

FCSB Gigi Becali Liga 1 zdenek ondrasek Superliga
Data publicarii: Miercuri 28 Iulie 2021, 18:27
Data actualizarii: Joi 29 Iulie 2021, 08:39

FCSB se va despărți de un atacant sosit la echipă în această vară.

La scurt timp după numirea lui Reghecampf pe banca Universității Craiova, Gigi Becali a anuțat că a ajuns la un acord cu oltenii pentru un schimb de jucători.

De la FCSB va pleca Ionuț Vînă, iar în locul său vor veni de la Craiova atacanții Ivan Mamut și Andrei Burlacu. În plus, Becali l-a mai transferat și pe Andrei Dumiter, de la Sepsi.

În urma acestor mutări, FCSB a ajuns să aibă în curte patru atacanți, iar Gigi Becali vrea să renunțe la unul dintre ei.

Primul pe lista lui Gigi Becali, este cehul Zdenek Ondrasek, pe care patronul FCSB l-a criticat încă de la primul meci în tricoul „roș-albaștrilor”, acel 0-0, cu FC Botoșani, din prima etapa a acestui sezon de Liga 1.

„Am patru atacanți de careu acum și trebuie să văd la cine renunț, cred că-l reziliem pe Ondrasek”, a declarat Gigi Becali pentru fanatik.ro.

Ondrasek a jucat o repriză în meciul cu Botoșani, 0-0, apoi a fost trimis pe teren în minutul 68 al meciului dintre FCSB și Universitatea Craiova, scor 4-1.

FCSB joacă, joi, de la ora 16:00, împotriva celor de la Karagandy, în turul doi preliminar al Conference League. Meciul se va vedea la PRO X, iar cele mai tari faze vor fi pe sport.ro.