bogdan racovitan Deian Sorescu Ekstraklasa Raków Czestochowa zdenek ondrasek Stranieri
Data publicarii: Luni 07 Februarie 2022, 08:56
Data actualizarii: Luni 07 Februarie 2022, 09:08

Deian Sorescu, transferat și el în această iarnă la clubul polonez, a rămas rezervă în meciul câștigat în week-end cu Wisla Cracovia.

Rakow Czestochowa a câștigat ieri întâlnirea din etapa cu numărul 20 din campionatul Poloniei, 2-0 cu Wisla Cracovia, într-un meci în care la echipa de pe locul 3 din Ekstraklasa a debutat Bogdan Racovițan, în timp ce Deian Sorescu a rămas pe banca de rezerve.

Ambii fotbaliști au fost transferați de Rakow în această iarnă: Racovițan de la FC Botoșani, Sorescu de la Dinamo.

Racovițan l-a ținut pe cehul Ondrasek, dat afară de Gigi Becali după o lună

Fundașul central a fost introdus în minutul 73 în locul mijlocașului Dlugosz, când scorul încă era 1-0.

În aceste ultime minute ale partidei, Racovițan l-a avut drept adversar direct pe cehul Zdenek Ondrasek, fostul atacant de la FCSB dat afară de patronul Gigi Becali după doar o lună și 68 de minute jucate.

Ondrasek a mai evoluat între timp la Tromso IL, în Norvegia, și în ianuarie a semnat un contract pe un sezon și jumătate cu Wisla.