FOTO Sezon încheiat pentru Denis Alibec! A primit roșu direct, în urma unui fault prostesc: va primi minim o etapă de suspendare
![Sezon încheiat pentru Denis Alibec! A primit roșu direct, în urma unui fault prostesc: va primi minim o etapă de suspendare play-off Superliga cartonas rosu Denis Alibec Farul Constanta Universitatea Craiova](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/05/13/image_galleries/780990/sezon-incheiat-pentru-denis-alibec-a-primit-rosu-direct-in-urma-unui-fault-prostesc-va-primi-minim-o-etapa_11_size6.png)
Universitatea Craiova și Farul Constanța au jucat în etapa a opta din play-off-ul Superligii României.
Prima repriză a fost marcată de numeroase evenimente. În minutul 10, Farul Constanța a obținut o lovitură de pedeaspă, ratată de Denis Alibec.
A urmat golul marcat de Mateus Santos, apoi două ocazii importante pentru Universitatea Craiova, faze la care Mihai Aioani a avut parte spectaculoase.
Denis Alibec, eliminat direct la finalul primei reprize
În minutele de prelungire ale primei părți, Denis Alibec a avut un atac dur asupra lui Ștefan Vlădoiu, căruia i-a dat direct un pumn în ceafă. Andrei Chivulete nu a stat pe gânduri și a arătat imediat cartonașul roșu atacantului lui Farul Constanța, în ciuda protestelor sale.
În urma acestui eveniment, Denis Alibec va primi o suspendare dură, de cel puțin o etapă, însă, din cauza gestului violent, probabil vor fi minim două, ceea ce înseamnă că nu va mai evolua în acest play-off.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News