Ședință la Rapid! Ce vrea să facă Dan Șucu după umilința din Giulești

Rapid dan sucu Superliga Superliga Dan Șucu și Victor Angelescu (Rapid) / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 15:07
Data actualizarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 15:06

Rapid a fost distrusă de CFR Cluj în a treia etapă a play-off-ului Superligii României, scor 1-4.

Giuleștenii au primit vizita ardelenilor, doar că echipa condusă de interimarul Ovidiu Hoban s-a distrat în prima parte a meciului și a înscris patru goluri ca pe computer.

După umilința din Giulești, GSP notează că acționarii de la Rapid, Dan Șucu și Victor Angelescu, vor avea o ședință de urgență duminică alături de restul staff-ului de la echipa din Giulești

Conducerea ar fi gata să-l demită pe Cristiano Bergodi și să aducă un înlocuitor. Sursa citată a susținut că Marius Șumudică ar fi favorit să-i ia locul antrenorului italian.

Cristiano Bergodi a semnat cu Rapid în iulie 2023 un contract valabil până în iunie 2025. 36 de prezențe a bifat până acum italianul la cârma giuleștenilor, unde a înregistrat o medie de 1.67 puncte pe meci.

De-a lungul carierei sale fotbalistice, Cristiano Bergodi le-a mai antrenat pe Imolese, Sassuolo, FC Național, CFR Cluj, Poli Iași, FCSB, Modena, Pescara, Brescia, ASA Tg. Mureș, FC Voluntari, Universitatea Cariova și Sepsi OSK.

Cristiano Bergodi, pe modul ”Gigi Becali”: ”La pauză trebuia să-i schimb pe toți”

Pentru giuleșteni, primele 45 de minute au fost un coșmar, fapt pe care-l admite și Cristiano Bergodi care, după meci, a mai evidențiat că și-ar fi schimbat toată echipa la pauză.

”A fost o primă repriză de coșmar. Ne-au dat patru goluri după greșelile noastre. Când îți dau goluri atât de repede, e normal că jucătorii au căzut din punct de vedere psihic. La pauză ar fi trebuit să îi schimb pe toți”, a spus antrenorul.

De asemenea, Cristiano Bergodi a precizat că toți de la club sunt vinovați de rezultat și că e normal ca suporterii veniți pe stadion să fie supărați pe jucători în urma unei astfel de evoluții.

”Din păcate, toți suntem vinovați pentru acest rezultat. E normal că suporterii sunt supărați. Erau supărați pe toți. Se iau de antrenor. Ei vin la stadion, sunt alături de noi. După s-au luat de toată lumea”, a mai punctat tehnicianul.