Ședință între Ovidiu Burcă și acționari: ce se așteaptă la Dinamo

Ovidiu Burca Dinamo uta arad - dinamo Superliga Ovidiu Burcă / Foto: Gabi Chirea, PRO TV
Data publicarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 11:44
Data actualizarii: Marti 07 Noiembrie 2023, 11:44

Dinamo a pierdut dramatic cu UTA Arad la Oradea, scor 1-2, iar ”câinii” au ajuns într-o situație cât se poate de complicată.

”Roș-albii” au deschis scorul la Oradea în minutul opt prin Dennis Politic, care a înscris cu un șut la colțul scurt.

Dinamo nu a reușit să intre cu avantaj la pauză pentru că UTA a reușit să restabilească egalitatea în minutul 41 prin Claudiu Micovschi, care a fost servit involuntar de Quentin Bena și l-a executat din poziție ideală pe Golubovic. Arădenii au obținut toate cele trei puncte cu un gol marcat din penalty de Marcelo Freitas în minutul 90+4, în urma unei decizii VAR.

• Ovidiu Burcă / Foto: Gabi Chirea, PRO TV

Ședință la Dinamo: Ovidiu Burcă, față în față cu acționarii

Echipa se va întoarce astăzi la Săftica, după ce a petrecut cinci zile la Oradea pentru meciurile cu FC Bihor (1-1) și UTA Arad (1-2). Evident, rezultatele nu au fost cele așteptate de conducerea clubului, astfel că, potrivit surselor Sport.ro, va urma o ședință internă la club, între Ovidiu Burcă și conducătorii lui Dinamo.

Mai mult ca sigur, în urma întâlnirii nu vor exista schimbări la nivelul băncii tehnice. Cele două părți vor doar să găsească soluții pentru redresarea rapidă a echipei, care se află într-o situație foarte delicată în clasament.

La finalul turului de campionat, Dinamo are doar două victorii și zece puncte, cu 26 de goluri încasate și doar nouă marcate.

Dinamo are un program infernal în următoarele etape

”Câinii” au în față un program infernal în următoarele trei etape din Superligă. Duminică, Dinamo se va deplasa la Craiova pentru derby-ul cu Universitatea, după care va juca pe teren propriu (Arena Națională) cu cei de la FCSB.

”Roș-albii” vor încheia seria ”de foc” cu un meci la Sfântu Gheorghe, în compania celor de la Sepsi OSK. În tur, Dinamo nu a reușit să obțină niciun punct cu acești trei adversari.