"Sa-mi dau DEMISIA? NICIODATA!" Bonetti vine cu replica pentru cei care il ataca: "Parerea lor nu conteaza pentru mine!"

Dario Bonetti Dinamo Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Duminica 26 August 2012, 23:56
Data actualizarii: Luni 27 August 2012, 00:00

Dinamo 2-1 Petrolul / Dario Bonetti le-a raspuns criticilor azi cu o victorie in fata Petrolului, o echipa care a transferat enorm vara aceasta.

"Am jucat bine, am stat bine in teren. Din pacate numai pentru o ora, timp de 60 de minute, apoi am cazut fizic pentru ca nu am avut timp destul pentru recuperare dupa meciul cu Harkov. Am facut o partida importanta pentru ca nu le-am dat nicio sansa jucatorilor adversi. Toata echipa a fost deciziva pentru ca au facut cu totii bine faza defensiva. Am avut prima repriza buna, am jucat bine.

Din cauza faptului ca am jucat trei meciuri intr-o saptamana ne-am fi dorit sa avem posesia tot meciul, dar nu a fost posibil.

Nu ma intereseaza ce se discuta in jurul nostru, putem considera ca a fost o victorie importanta pentru ca incercam sa formam o echipa care se bate la campionat. Avem o echipa foarte tanara, in seara asta a fost debutul lui Steliano Filip, m-a impresionat in mod placut. Obiectivele raman in continuare, vom incerca sa castigam tot ce se poate castiga, dar si sa ii crestem pe acesti tineri care vor fi importanti pentru strategia lui Dinamo.

Voi stiti mai bine totul decat mine, este inutil sa fiu intrebat cine sunt dusmanii lui Dinamo. Pentru mine e important sa imi fac datoria corect cat sunt la Dinamo. Restul nu mai conteaza.

Miracole exista, asta face parte din mentalitatea mea. De ce sa ma gandesc sa imi dau demisia de la Dinamo? Avem 11 puncte in 5 partide. Da? Avem o restanta cu Rapid, in mod neasteptat am cucerit doua cupe intr-o luna, avem un meci important in Europa si nu vad niciun motiv de demisie.

In momentul acesta nu ma intereseaza criticile. Doar parerea jucatorilor, fanilor si actionarilor conteaza pentru mine", a declarat Dario Bonetti la Digi.