Tucudean, EROU in Stefan cel Mare cu gol in min 90! Dinamo 2-1 Petrolul! GAFE incredibile de portari!

Dinamo Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Duminica 26 August 2012, 23:24
Data actualizarii: Duminica 26 August 2012, 23:25

INTRA SI COMENTEAZA FAZELE MECIULUI!

Echipele de start:
Dinamo (4-3-3): Balgradean - Nica, Luchin, Dr. Grigore, Musat - Galcev, C. Munteanu, Boubacar - C. Matei, Alexe, Curtean. Antrenor: Dario Bonetti

Petrolul (4-2-2): Bornescu - Achim, Galamaz, Yamissi, Guilherme - Boudjemaa, Mustivar, Hoban, Ad. Cristea - Grozav, Hamza. Antrenor: Mircea Rednic

LIVE TEXT:

FINAL! Dinamo castiga dramatic in prelungiri si urca pe locul 3 in clasament!
Min 90: GOOOOOOOL DINAMO!
Tucudean profita de iesirea gresita a lui Bornescu si inscrie!
Min 86: Bokila vede cartonas galben.
Min 82: Bokila intra in locul lui Hamza.
Min 77: Steliano Filip intra in locul lui Cosmin Matei la Dinamo.
Min 76: Marinescu reia din prima in bara de la 14 metri!
Min 72: Hamza patrunde excelent in centrul careului si suteaza puternic, dar Balgradean plonjeaza si respinge!
Min 70: Adrian Cristea suteaza peste poarta din lovitura libera.
Min 65: Cristescu vede galben dupa un duel cu Balgradean in careu.
Min 64: Cristescu ii ia locul lui Grozav.
Min 63: Laurentiu Marinescu intra in locul lui Mustivar.
Min 62: Marius Alexe este inlocuit cu Tucudean.
Min 61: Vede si Grigore unul.
Min 60: Galben Galchev.
Min 56: Balgradean le da emotii dinamovistilor! A  scapat in corner un sut trimis de Adrian Cristea de la distanta!
Min 55: Nicio faza notabila in primele 10 minute din repriza a doua. Ritm lent de joc in Stefan cel Mare.
Min 54:
Curtean vede galben.
Min 46: Se reia jocul.

PAUZA!
Min 42: Balgradean intervine la centrarea lui Achim catre Hamza si nu mai rateaza tinta!
Min 39: Catalin Munteanu suteaza si el, Bornescu retine desi mingea a fost deviata!
Min 35: Curtean suteaza de la distanta in bratele lui Bornescu!
Min 33: O noua ocazie mare pentru oaspeti! Boudjemaa reia cu capul putin pe langa poarta!
Min 28: GOL PETROLUL! Grozav inscrie in poarta goala dupa o gafa incredibila a lui Balgradean! Acesta a respins mingea in picioarele atacantului ploiestean!
Min 22: Luchin vede galben.
Min 17: Meciul este extrem de linistit dupa deschiderea de scor. Petrolul nu arata forta necesara pentru egalare.
Min 14: Mustivar vede galben.
Min 5: Hamza reia cu capul direct in bratele lui Balgradean!
Min 3: GOL DINAMO! Luchin reia cu capul in poarta din doar 3 metri!
Min 3: Curtean incearca un sut de la mare distanta, dar trimite mult peste poarta!
Min 1: Incepe meciul cu Petrolul in atac! Sunt 5000 de ultrasi ploiesteni in tribune!