FOTO ȘI VIDEO S-a rupt cerul la Cluj! Condiții atmosferice extreme la meciul dintre "U" și Poli Iași

Data publicarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 14:55
Data actualizarii: Duminica 03 Septembrie 2023, 15:03

'U' Cluj - Poli Iași, LIVE TEXT - AICI.

Cele două cluburi s-au înfruntat în etapa a opta din Superliga României pe stadionul „Cluj-Arena”. La centrul partidei a stat arbitrul Viorel Flueran, alături de asistenții Daniel Mitruți și Florin Danșa.

Imediat cum a început repriza secundă, Viorel Flueran a întrerupt partida, din cauza condițiilor atmosferice extreme. Vântul a început să bată cu putere, iar pe suprafața de teren au început să se facă bălți, din cauza ploii abundente.

Jucătorii au mers la vestiare, iar după câteva minute au revenit pe teren. 21 de grade au indicat termometrele în momentul desfășurării meciului dintre Universitatea Cluj și Poli Iași de pe stadionul „Cluj-Arena”.

Echipele de start

• 'U' Cluj: Gorcea - Oancea, Miron, Mitrea, Vătăjelu - Stoica, Bic, Nistor, Chipciu - Popa, Popadiuc
  • Poli Iași: Ailenei - Martac, Ilie, Samayoa (căpitan), Ispas - Ion, Roman, Marchioni, Jatoba - Gheorghiță, Luis Phelipe

'U' Cluj - Poli Iași, înainte de meciul direct

U Cluj - Poli Iași, primul meci al zilei din etapa a opta a Superligii, se joacă de la ora 13:30 și poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe Sport.ro. Gazdele (locul 12, 7 puncte) îl au din nou pe banca tehnică pe fostul internațional Ioan Ovidiu Sabău, care l-a înlocuit recent pe Toni Petrea, în timp ce oaspeții sunt pe ultimul loc, 16, cu doar trei puncte obținute

O singură victorie a reuşit Universitatea Cluj în ultimele cinci meciuri disputate în campionat din postura de gazdă, în rest are o remiză şi trei înfrângeri. Palmaresul ieşenilor în ediţia curentă pe teren advers cuprinde un succes spectaculos, 3-1 contra campioanei Farul, şi trei partide pierdute.