Romanii mai tari ca portughezii! Pandurii 1 - 3 Poli Timisoara

Data publicarii: Duminica 24 Februarie 2008, 18:30
Data actualizarii: Duminica 24 Februarie 2008, 18:30
SUPER-POLI INCEPE IN FORTA MINIRETURUL

Poli Timisoara a castigat in fara probleme in penultimul meci al etapei 20. Echipa lui Uhrin i-a ingenunchiat pe cei de la Pandurii, demonstrand o pregatire fizica perfecta in turneele de pregatire. Poli a deschis scorul in minutul 24, din centrarea lui Karamyan, urmata de finalizarea lui Gigi Bucur. Abiodun a inscris cu poarta goala pentru 2-0 in minutul 50, dupa ce l-a driblat pe portarul advers, iar Borbely a mai inscris si el pentru 3-0 in minutul 65, dupa un sut puternic de la 30 de metri. Piturca a marca pentru onoare in scorul 68, insa Pandurii nu au mai reusit nimic.

Pandurii Targu Jiu: Mingote, Rusu, Stanga, Anilton, Chibulcutean, Soares, Vasilache, Carvalho, Jessui, Orac, Arrieta.

Poli Timisoara: Popa, Badoi, Luchin, Brezinsky, Milhazes, Borbely, Abiodun, Karamyan, Aliuta, Bucur, Ganea.

Gol Poli Timisoara! Min 24: Karamyan bate bine o lovitura libera, apararea Pandurilor greseste, iar Gigel Bucur marcheaza pentru 1-0!

Gol Poli Timisoara! Min 50: Abiodun inscrie pentru 2-0, dupa ce a reusit sa scape de fundasi si a driblat cu mare stil portarul advers

Gol Poli Timisoara! Min 65: Borbely duce avantajul la 3-0, dupa un sut puternic de la circa 30 de metri.

Gol Pandurii! Min 68: Piturca inscrie pentru 3-1 dupa un sut de la mica distanta.