Risto Radunovic, reacție sinceră după ratarea penalty-ului: "Mi-au venit în cap toate"

Risto Radunovic FCSB play-off Superliga Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Luni 08 Mai 2023, 23:27
Data actualizarii: Luni 08 Mai 2023, 23:33

FCSB a învins-o pe Sepsi OSK cu scorul de 3-1, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a şaptea din play-off-ul Superligii.

FCSB a deschis scorul prin Valentin Miculescu (28), cu o lovitură de cap la centrarea lui Florinel Coman, din lovitură liberă. Gazdele îşi puteau majora avantajul în finalul primei reprize, dar muntenegreanul Risto Radunovic a ratat un penalty (45+3).

Sepsi OSK a reuşit egalarea în repriza secundă, prin Alexandru Tudorie (67), la doar un minut de la intrarea sa pe teren.

Echipa antrenată de Elias Charalambous a preluat conducerea în minutul 74, prin golul lui Ovidiu Popescu. Andrei Cordea a închis tabela (79), din pasa lui Florinel Coman.

Ce a declarat Risto Radunovic după FCSB - Sepsi OSK 3-1

"O victorie foarte importantă pentru noi, am dat trei goluri și asta e important. Se întâmplă și să ratăm penalty. Mă bucur că am înțeles importanța și că ne-am revenit după 1-1.

Mi-au venit în cap toate, am crezut că o să fie o seară neagră, dar ne-am mobilizat și am câștigat. Mergem pas cu pas, nu depindem doar de noi, dar trăim și muncim pentru fiecare etapă.

CFR e o echipă puternică, o să fie un meci foarte greu, dar cu ajutorul suporterilor și pregătiți 100% la ora partidei, sper să câștigăm. Atâta timp nu am luat titlu, iar asta e motivația noastră cea mai mare", a explicat jucătorul la finalul partidei.