FCSB - SEPSI Alexandru Tudorie Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 08 Mai 2023, 23:22
Data actualizarii: Luni 08 Mai 2023, 23:21

Sepsi OSK a pierdut pe Arena Națioanlă cu FCSB, scor 1-3.

Cele două echipe și-au dat întâlnire la București în etapa cu numărul șapte din play-off-ul Superligii, pe o vreme ploioasă, iar FCSB s-a impus categoric împotriva lui Sepsi OSK.

FCSB s-a „distrat” cu Sepsi pe final! Ovidiu Popescu și Andrei Cordea au mitraliat defensiva adversă

Alexandru Tudorie, fost jucător al vicecampioanei României, a înscris unicul gol al lui Sepsi și a evidențiat faptul că asta trebuie să facă orice atacant, să marcheze.

„Fiecare meci diferă. Și în seara asta puteam să obținem mai mult, având în vedere câte ocazii am avut. Nu știu ce să spun. Eu încerc mereu. Atât cât joc, încerc să înscriu. Și meciul trecut cu Farul. Asta e meseria mea. Eu îl caut pe el. Asta e meseria atacantului, să caute de fiecare dată să înscrie.

Am intuit că va devia Șafranko, a făcut foarte bine și mă bucur că am marcat”, a spus Alexandru Tudorie după meci.

FCSB - Sepsi 3-1

David Miculescu a deschis scorul în minutul 28 al partidei. Tot în prima repriză, FCSB ar fi putut duce scorul la 2-0, însă Risto Radunovic a irosit o lovitură de la 11 metri în minutul 45+4.

În partea secundă, Alexandru Tudorie a restabilit egalitatea în minutul 68, dar Ovidiu Popescu (minutul 74) și Andrei Cordea (minutul 79) au dus în doar 11 minute scorul la 301.

În urma victoriei, FCSB și-a consolidat poziția secundă cu 43 de puncte, în timp ce Sepsi OSK rămâne ocupanta ultimului loc cu 25 de puncte. „Roș-albaștrii” sunt la trei puncte de liderul Farul.