VIDEO Replica lui Gigi Becali pentru Edjouma n-a întârziat! Mesajul ferm transmis de patron: „Așa trebuie!”

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 20 Martie 2023, 17:20
Data actualizarii: Luni 20 Martie 2023, 17:26

Malcom Edjouma, omul care a marcat cele mai multe goluri pentru FCSB în ultimele partide din Superliga, l-a atacat „cu manta” pe Gigi Becali l-a finalul meciului cu Universitatea Craiova, scor 1-1.

Malcom Edjouma a marcat golul care i-a adus FCSB-ului un punct în confruntarea de pe Arena Națională, dispuatată în compania echipei Universitatea Craiova, scor 1-1, iar la finalul confruntării l-a taxat pe Gigi Becali.

Francezul n-a mai răbdat și a dezvăluit că este presiune uriașă asupra sa, deoarece dacă nu marchează un meci este scos imediat din echipă și trecu pe banca de rezerve.

Replica lui Becali nu a întârziat. Patronul FCSB a susținut că l-a adus pe Edjouma la echipa pentru a marca, iar dacă acest lucru nu se va întâmpla, îl va scoate din primul „11”.

„De aia l-am luat, să dea goluri, nu? Așa trebuie, trebuie să dea gol, că dacă nu dă. Dă gol de frică acum, e neapărat, că altfel imediat... (n.r. - îl trece pe bancă)”, a spus Gigi Becali.

Ce-a spus Edjouma la finalul meciului cu Universitatea Craiova

„În repriza a doua am avut o reacție bună. Ei au avut doar o acțiune sau două și au înscris. Când vin din spate, mă folosesc de fizicul meu și marchez. Da, sunt foarte fericit că am înscris și mă bucur și pentru rezultat. E play-off-ul și îmi place să joc împotriva echipelor mari. Când e meciul mai greu, trebuie să arăți că ești puternic.

Nu ştiu cum să răspund pentru că e greu şi pentru mine. Trebuie să înscriu de fiecare dată. Dacă nu marchez, sunt schimbat după 45 de minute. Nu este responsabilitatea mea. Dacă joc 45 de minute, joc 45! Nu am ce să fac”, a spus Malcom Edjouma, după meci.