Remarcatul lui Ilie Dumitrescu după Dinamo - FCSB 0-1

Ilie Dumitrescu derby dinamo fcsb Dinamo FCSB Superliga Dinamo - FCSB 0-1/sursa foto: Gabriel Chirea
Data publicarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 10:19
Data actualizarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 10:33

FCSB a învins-o pe Dinamo cu scorul de 1-0, pe Arena Naţională, într-un meci considerat în deplasare, în etapa a 17-a a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Florinel Coman (52), care l-a surprins pe portarul Adnan Golubovic din lovitură liberă de la 20 de metri.

Meciul a început cu o întârziere de zece minute din cauza faptului că partida Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova (1-3) a fost amânată cu o oră.

Jocul a fost întrerupt de mai multe ori, pentru scurte perioade de timp, din cauza petardelor şi torţelor aruncate de suporteri pe teren. La meci au asistat 22.923 de spectatori.

FCSB şi-a consolidat poziţia de lider prin acest succes. Dinamo a ajuns la 11 etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi opt eşecuri.