Reghe dă vina pe fotbaliști după umilința de la Sfântu Gheorghe! De ce l-a schimbat pe Nistor după doar 21 de minute

Universitatea Craiova Dan Nistor Laurentiu Reghecampf Liga 1 Superliga Laurențiu Reghecampf
Data publicarii: Vineri 28 Ianuarie 2022, 22:17
Data actualizarii: Vineri 28 Ianuarie 2022, 22:30

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 23-a a Ligii 1.

La finalul partidei, Laurențiu Reghecampf a arătat cu degetul spre fotbaliștii săi pe care îi acuză că nu au respectat tactica pregătită pentru acest meci.

„Victorie meritată pentru Sepsi, ei au intrat mai hotărâți. Ne dăm gol singuri în prima repriză, revenim, marcăm, mai marcăm un gol anulat, mai avem o ocazie, putem să intrăm la pauză cu un gol avans, dar atitudinea din repriza a doua, după accidentarea lui Marius Constantin, a dat totul peste cap.

Reghe a explicat de ce l-a schimbat pe Nistor după doar 20 de minute

Cu Dan (Nistor) am avut o discuție, a zis că-i apt, însă îl doare în continuare piciorul, a trebuit să-l schimb.

Avem foarte mulți jucători accidentați în defensivă: Marius Constantin, Screciu, pe care l-am urcat la centrul terenului, și îl mai avem doar pe Mitran, un copil de la echipa a doua. Va trebui să vedem ce facem pe postul acesta, pentru că odată cu accidentarea lui Constanti vom avea o problemă.

Rămân optimist. Jucătorii trebuie să aplice pe teren ce pregătim la atrenamente. Din păcate, am primit cel de-al doilea gol și băieții nu au mai jucat combinativ, au încerct multe acțiuni pe cont propriu”, a spus Laurențiu Reghecampf la finalul meciului Sepsi - Univ. Craiova, scor 3-1.

În tur, scorul a fost egal, 1-1. Universitatea nu are nicio victorie în ultimele sale şase deplasări, înregistrând trei egaluri şi trei eşecuri.