Reacția lui MM Stoica după ce mai mulți suporteri au protestat împotriva lui Gigi Becali

Data publicarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 16:35
Data actualizarii: Miercuri 08 Noiembrie 2023, 16:34

Câțiva suporteri FCSB au protestat înainte de derby-ul cu Rapid București.

Fanii și-au personalizat tricouri împotriva finanțatorului roș-albaștrilor cu mesajul "Fii patron, nu antrenor" - DETALII AICI.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, a reacționat după ce fanii au protestat în fața Arenei Naționale, înainte de eșecul cu Rapid București din ultimul meci al turului sezonului regulat din Superliga României, scor 1-2.

• Mihai Stoica / Sursă Foto - Gabi Chirea

Oficialul roș-albaștrilor a subliniat că suporterului care a inițiat protestul i-a împrumutat o carte în urmă cu doi ani și i-a cerut-o acum înapoi.

„Băiatul ăla care a iniţiat protestul ar face bine să-mi dea cartea înapoi! I-am împrumutat o carte acum doi ani. El a făcut protestul ăsta, bravo lui, dar să-mi dea cartea. Nu pot avea încredere într-un om care nu-mi returneaza o carte după doi ani de zile. I-am împrumutat autobiografia lui Roy Keane.

Să fie sănătoşi cu protestul lor, nu mă interesează. Doar pe ăştia i-au convins să se îmbrace, nu o să fie şi alţii”, a spus MM Stoica, potrivit OrangeSport.

FCSB - Rapid București 1-2

Papeau a deschis scorul în minutul 39 al partidei, în urma unei acțiuni formidabile în careul FCSB-ului. Câteva minute mai târziu, Iacob a majorat diferența cu un șut puternic la vinclul porții lui Ștefan Târnovanu (minutul 45+2).

În repriza secundă, Joyskim Dawa s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a micșorat diferența, însă FCSB nu a reușit să revină pe tabela de marcaj, iar la capătul celor 90 de minute, Rapid a plecat de pe Arena Națională cu toate punctele.

Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Pantea (Crețu 55'), Ngezana, Dawa, Radunovic - Ovidiu Popescu (Octavian Popescu 46')), Șut, Olaru - Băluță (Miculescu 84'), Compagno (Rotariu 46'), Coman

Rezerve: Vlad, Crețu, Haruț, Octavian Popescu, Miculescu, Lixandru, Ganea, Rotariu, Djokovic

Antrenor: Elias Charalambous

• Rapid: Moldovan - Braun, Săpunaru, Iacob, Borza - Oaidă (Cristea 89'), Albu, Papeau (Onea 80') - Bambgboye, Borja Valle, Ioniță II (Kait 75')

Rezerve: Drăghia, Grigore, Onea, Cristea, Kait, Cîrjan, Pănoiu, El Sawy, Stan

Antrenor: Cristiano Bergodi