Reactia lui Mangia dupa infrangerea pe Oblemenco in Supercupa Romaniei! Mesajul voalat transmis conducerii

CSU Craiova CFR Cluj Devis Mangia SuperCupa Romaniei Superliga
Data publicarii: Sambata 14 Iulie 2018, 23:03
Data actualizarii: Sambata 14 Iulie 2018, 23:06

CSU Craiova 0-1 CFR Cluj | Campioana Romaniei a castigat Supercupa pe Oblemenco, cu un gol marcat de Culio din penalty.

Devis Mangia s-a declarat multumit de jucatorii sai, spunand ca CSU Craiova a facut un meci bun impotriva CFR-ului. Antrenorul italian a spus ca lotul este inca incomplet si a dat de inteles ca are nevoie de transferuri pentru ca echipa sa se poate bata la titlu.

"Am jucat prima repriza foarte bine din punctul meu de vedere. In a doua repriza poate doar bine. Am facut tot ce am putut, am dat ce am avut mai bun. Rezultatul este, insa, cel pe care il vedem pe tabela.

Nu trebuie sa mai vorbim despre jucatorii care au plecat, trebuie sa vorbim despre cei care sunt in lot. Noi ne-am straduit, lotul e inca incomplet.

Repet, cred ca am facut un meci bun astazi.

Nu trebuie sa ne gandim la obiective, la castigarea campionatului. Trebuie sa ne gandim la urmatorul meci.

Pentru meciul de astazi, cred ca a fost o prestatie buna", a spus Devis Mangia, antrenorul Craiovei.