Reacția lui Dan Petrescu după strigătele din tribune în CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-0

CFR Cluj - Universitatea Craiova Dan Petrescu Superliga Superliga Dan Petrescu
Data publicarii: Luni 12 Septembrie 2022, 11:07
Data actualizarii: Luni 12 Septembrie 2022, 11:05

Dan Petrescu a reacționat cu privire la strigătele care s-au auzit în tribune.

CFR Cluj și Universitatea Craiova s-au duelat în Superliga contând pentru etapa a 10-a. Ardelenii s-au impus în Gruia cu 2-0, însă, din tribune, s-ar fi cerut demisia lui Dan Petrescu.

Antrenorul lui CFR Cluj a vorbit după meci despre strigătele din tribune, evidențiind faptul că nu ar avea de ce să i se ceară demisia.

Dan Petrescu: „Nu cred că au strigat către mine”

„Eu am auzit numai CFR Cluj, CFR Cluj. Iar dacă cineva a strigat demisia nu cred că mi-au cerut-o mie pentru că nu avea de ce. Eu chiar nu cred că au strigat către mine.

Daca vrea cineva să strige, să o facă. N-am mai salutat galeria pentru că m-am grăbit, eram plouat.”, au fost cuvintele lui Dan Petrescu, potrivit Digi Sport.

CFR Cluj - Universitata Craiova 2-0

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 17 prin golul superb marcat de Muhar. Zece minute mai târziu, ardelenii au stabiit scorul grație unui autogol al lui Valerică Găman.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a urcat pe locul cinci, cu 15 puncte, la șase puncte distanță de liderul Farul Constanța, dar cu două meciuri mai puțin. În următoarea etapă, CFR va juca împotriva celor de la FC Argeș.

Universitatea Craiova rămâne pe locul opt, cu 14 puncte, și se pregătește pentru duelul cu FCSB, din următoarea etapă.