EXCLUSIV Fanii CFR-ului, nemulțumiți cu Dan Petrescu! Cum au încercat oficialii campioanei să acopere: „Demisia, demisia!”

Dan Petrescu CFR Cluj demisia Superliga Dan Petrescu
Data publicarii: Luni 12 Septembrie 2022, 08:53
Data actualizarii: Luni 12 Septembrie 2022, 08:53

CFR Cluj a câștigat ultimul meci din Superligă, 2-0 cu Universitatea Craiova, însă suporterii nu sunt încântați de jocul campioanei României.

CFR Cluj a câștigat meciul cu Universitatea Craiova, 2-0, din etapa a zecea din Superligă. Ardelenii au deschis scorul în minutul 17, prin golul superb marcat de Muhar, ca 10 minute mai târziu, Valerică Găman să marcheze în proprie poartă, ducând scorul la 0-2.

S-a strigat „Demisia!” înainte de CFR - Universitatea Craiova, 2-0

Însă fanii nu sunt mulțumit de cum arată CFR-ul sub comanda lui Dan Petrescu (54 ani). Potrivit informațiilor furnizate de știrile PRO TV, spectatorii au strigat: „Demisia, demisia!”. La auzul acestor scandări, oficialii grupării din Gruia au dat muzica mai tare pentru a acoperi nemulțumirile suporterilor.

Dan Petrescu: „Sper că revenirea mea pe bancă a purtat noroc!”

„Sper că revenirea mea pe bancă a purtat noroc. Două meciuri, două victorii, cu doi adversari puternici de play-off. Și Voluntari, și Craiova. Cred că Craiova a fost cea mai puternică echipă care a venit aici. A fost un meci greu. Fiind echipă bună, au ieșit și ei la joc. Mă bucur că nu am primit gol și că am câștigat.

În două luni s-au jucat 19 meciuri. Voiam să fie rezultate bune, dar nu s-a putut mereu. În Europa încă nu am pierdut, sper că nu pierdem și joi. Suntem bine și în campionat, la fel și în Conference League, dacă joi vom câștiga, va fi bine.

Toate echipele de sus sunt bune. Farul știm ce poate să facă cu Hagi. A făcut iar miracole. Noi, dacă jucăm seara, parcă jucăm mai bine, pentru că avem timp să ne refacem. A fost un meci lung și din Kosovo. Victoria e importantă, merită felicitați băieții.

Eu tot timpul respect adversarii. Nu mi-e frică de niciun adversar, îi respectăm, au jucători mari (n.r. Sivasspor), care câștigă milioane de euro. Au buget mare, dar, la Cluj, e posibil orice. Știți că aici orice echipă a avut probleme”, au fost cuvintele lui Dan Petrescu după victoria cu Universitatea Craiova, 2-0.