Reacția lui Cristi Săpunaru, după ce a ieșit accidentat în CFR Cluj - Rapid

CFR Cluj - rapid Cristi Sapunaru Rapid Superliga Cristi Săpunaru, fundașul de la Rapid / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 11 Februarie 2024, 08:23
Data actualizarii: Duminica 11 Februarie 2024, 08:23

Rapid a câștigat meciul cu CFR Cluj din Gruia, scor 1-0, și a ajuns la 45 de puncte în Superliga României.

Unicul gol al partidei a fost marcat chiar de fostul campion al României cu CFR Cluj, Damjan Djokovic, în prezent la Rapid, după ce în prima parte a acestui sezon a evoluat pentru FCSB.

Giuleștenii au plecat cu trei puncte importante de la Cluj, dar după 16 minute de joc l-au pierdut pe căpitanul Cristi Săpunaru (39 de ani), care a ieșit accidentat.

Cristi Săpunaru: ”Mi s-a blocat gâtul”

În locul său, Cristiano Bergodi l-a trimis în teren pe Iulian Cristea, alt fost jucător de la FCSB, care a fost lăudat pentru prestația sa.

„Mi s-a blocat gâtul”, a spus Săpunaru, potrivit Fanatik.ro.

Săpunaru nu a fost singurul jucător accidentat din echipa lui Cristiano Bergodi. În minutul 53, Răzvan Onea a cerut și el să fie schimbat, iar în locul său a intrat Christopher Braun.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Damjan Djokovic în minutul nouă, după ce l-a învins cu un șut din interiorul careului pe Răzvan Sava. Astfel, Rapid ajunge la 45 de puncte în Superligă și așteaptă meciul dintre FCSB și Sepsi.

Pentru giuleșteni urmează meciul de pe teren propriu cu Hermannstadt, în timp ce CFR Cluj, care a rămas pe locul trei, cu 42 de puncte, se va deplasa la Craiova pentru meciul cu FCU.