Răzvan Lucescu a câștigat duelul românilor din Grecia! PAOK, fără milă în fața lui Giannina

Razvan Lucescu PAOK Salonic - Giannina Superliga Greciei Superliga Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK Salonic / Foto: Getty Images
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 22:58
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 22:57

PAOK Salonic s-a impus cu 4-0 în fața celor de la Giannina.

Cele două echipe s-au întâlnit în etapa #18 din primul eșalon al Greciei, pe ”Toumba Stadium” din Salonic. La capătul celor 90 de minute, PAOK a înregistrat toate cele trei puncte.

Rahman Baba a deschis scorul în prima parte a meciului de pe ”Toumba”, mai exact în minutul 29, doar că PAOK a dat startul recitalului în repriza secundă, cu trei goluri unul după altul.

Soualiho Meite a dus scorul la 2-0 în minutul 49, iar Stefanos Tzimas a majorat diferența în minutul 53, în urma assist-ului provenit de la Joan Sastre.

• După o oră de joc, Daan Rienstra a închis tabela de marcaj la 4-0 în favoarea lui PAOK Salonic, după ce a înscris în propria poartă

În minutul 62, la Giannina a intrat și Claudiu Bălan, fost jucător la FCU Craiova, care mai are contract cu grecii până la finele actualei stagiuni și e cotat la 450.000 de euro, conform site-urilor de specialitate.

PAOK și Giannina, în campionat

PAOK e lider în Superliga Greciei cu 41 de puncte, după 18 etape disputate. 13 victorii, două rezultate de egalitate și trei înfrângeri a înregistrat formația dirijată de Răzvan Lucescu.

De cealaltă parte, Giannina se situează pe loc de play-off, în subsolul clasamentului, pe locul 13/14, cu doar 12 puncte. Clubul a bifat, așadar, doar două victorii, șase remize și 10 eșecuri.