Rapidul pierde, Cristescu contesta pentru prima data arbitrajul: "Am avut un penalty clar!" Ce spune despre viitoarele transferuri:

Rapid FC Vaslui NIcolae Cristescu Superliga
Data publicarii: Luni 22 Iulie 2013, 23:39
Data actualizarii: Luni 22 Iulie 2013, 23:41

►Cum joaca Barca fara Tito? Cum arata Neymar langa Messi? Cum se bucura Pep cand ia Valdes gol? BAYERN - BARCELONA, miercuri 19:30 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Nicolae Cristescu, patronul Rapidului, a vorbit despre meciul pierdut la Vaslui, acesta anuntand ca, in ciuda inceputului mai greu al echipei, giulestenii se vor lupta la un loc cat mai sus in clasament.

"E greu cand joci cu o echipa de copii, mai ales ca baietii abia se cunosc intre ei. Echipa asta abia a fost formata, nu poti sa faci prea multe. Sunt foarte multumit de atitudinea lor. Prima repriza am fost dominati de Vaslui, dar in repriza secunda am controlat jocul si am avut ocazii. Am avut si un penalty clar neacordat, am avut si un hent in careu. Puteam pleca cu un meci nul, dar asta este.

Atitudinea baietilor a fost exemplara, mai ales ca au jucat fara cativa titulari.

Am facut inca de la inceput eforturi pentru a-i aduce pe Sapunaru si Niculae, dar nu cred ca se poate. Din cate stiu, Sapunaru a semnat. Nu stiu cu cine, dar asa am inteles. Eu as fi sperat sa-i conving, dar ei mai au multe de spus in fotbalul mare.

Desi avem terenul suspendat la urmatorul meci, femeile si copiii vor putea fi prezenti si sunt sigur ca vor face o atmosfera incredibila.

Despre viitorul Rapidului, pot sa va spun ca vom mai aduce jucatori, o sa mai aveti surprize. Noi speram ca intr-o luna jumatate sa facem o echipa adevarata, sa ne luptam pentru un loc onorabil", a spus Cristescu la Digisport.