OFICIAL Rapid s-a mai despărțit de un fotbalist. Doar 26 de minute a jucat în acest sezon

Rapid Adi Mutu Romario Moise Superliga Superliga Adrian Mutu
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 20:00
Data actualizarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 20:07

Rapid a anunțat în mod oficial că s-a mai despărțit de un fotbalist în această perioadă de mercato.

Rapid nu va mai beneficia de serviciile lui Romario Moise. Giuleștenii au anunțat pe rețelele social media că s-au despărțit de fotbalist vineri, 2 septembrie.

Adi Mutu i-a oferit doar 26 de minute de joc fotbalistului în acest sezon, în înfrângerea cu Petrolul Ploiești din a cincea etapă (0-1).

„Romario Moise nu va mai continua în Giulești

Mijlocașul de 25 de ani, ce a marcat de două ori în 26 de partide, se desparte de clubul nostru după un an la Rapid.

Mult succes în continuare și mulțumim pentru tot, Romario!”, se arată în comunicatul emis de Rapid București pe Facebook.

Cifrele lui Romario Moise

Romario Moise a fost campion cu Astra Giurgiu în sezonul 2015/16 și și-a trecut în CV și Supercupa cu trupa dirijată de Marius Șumudică în acea perioadă.

Mijlocașul ofensiv a bifat pentru gruparea giuleșteană 26 de apariții într-un singur an, pentru care a marcat două goluri și nu a oferit nicio pasă decisivă.

Fotbalistul a mai evoluat la Petrolul Ploiești și UTA Arad, în afară de Astra și Rapid. Acolo, Romario Moise a strâns 30 de meciuri combinat, 11 goluri și opt assisturi.