Rapid a impresionat pe toată lumea, mai puțin pe Gigi Becali: ”Vedeți-vă de treabă! Nu ne batem cu ei. Ce să facă?”

Gigi Becali FCSB Rapid Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Marti 26 Septembrie 2023, 12:39
Data actualizarii: Marti 26 Septembrie 2023, 12:39

Rapid București a câștigat meciul cu fosta campioană CFR Cluj, scor 3-1.

Rapid a câștigat derby-ul etapei cu CFR Cluj, scor 3-1, după ce Albion Rrahmani a făcut din nou spectacol. Mai întâi, kosovarul a transformat un penalty, dar ardelenii au reușit să egaleze până la pauză prin Ciprian Deac.

Rrahmani a reușit ”dubla” în partea secundă, cu un șut pe jos, pe care Răzvan Sava l-a respins în propria poartă, iar apoi a contribuit decisiv la reușita lui Claudiu Petrila, după ce a deviat o minge centrată de Braun de pe partea dreaptă.

Gigi Becali: ”Vedeți-vă de treabă! Ce să facă Rapidul?”

În urma acestui succes, Rapid a urcat pe locul trei și s-a apropiat la un singur punct de locul doi, ocupat de CFR Cluj. Cu toate acestea, Gigi Becali, patronul liderului FCSB, nu-i dă nicio șansă echipei lui Dan Șucu în lupta pentru campionat.

În viziunea omului de afaceri, tot CFR Cluj rămâne principala adversară a FCSB-ului în lupta pentru titlu.

“Hai, mă, vedeţi-vă de treabă. Nu ne batem cu Rapidul. Ce să facă Rapidul? Este o echipă antrenată, dar valoarea este la CFR Cluj. S-a văzut prima repriză. Au jucători puternici. Este adevărat, în a doua repriză…

Fiecare vede în felul lui fotbalul. Eu văd CFR-ul o echipă foarte puternică, dar din cauza vârstei, nu ştiu, a doua repriză mai scârţâie. Dar nu cu Rapid ne batem la titlu.

Aşa cred. Ne batem cu CFR Cluj. Universitatea Craiova este o echipă foarte valoroasă, dar nu mi se pare antrenată. Nu ştiu care e problema acolo. Jucători aşa de valoroşi, să nu aibă rezultate, nu ştiu”, a spus Gigi Becali, la Fanatik.

FCSB are 25 de puncte și este lider autoritar în Superligă, cu șase puncte avans față de CFR Cluj. Este de menționat faptul că ardelenii au un meci în minus față de majoritatea echipelor din campionat, cel cu Sepsi OSK, programat la începutul lunii octombrie.

În următoarea etapă, FCSB va juca pe teren propriu împotriva celor de la Universitatea Cluj.

VIDEO - Dan Șucu, după Rapid - CFR Cluj 3-1