Porumboiu o distruge pe Otelul dupa derbyul Moldovei: "Asta nu e echipa de Liga!" Cum explica Dorinel dezastrul campioanei

Otelul Galati Adrian Porumboiu Dorinel Munteanu FC Vaslui Superliga
Data publicarii: Duminica 04 Decembrie 2011, 20:50
Data actualizarii: Duminica 04 Decembrie 2011, 20:57

VASLUI 1-0 OTELUL | Otelul a clacat in meciul cu Vaslui si reintra in criza! Singura echipa romaneasca fara punct in Grupele Ligii e facuta praf de Porumboiu.

"Otelul nu are fata de Liga si nu va avea niciodata. Nu ne intereseaza titlul la Vaslui, iar la derby voi tine cu Gigi pentru ca e simpatic si tine campionatul in fierbere.", a spus Porumboiu dupa meci.

"Sunt dezamagit de rezultat desi au fost doua reprize diferite. Vasluiul a avut prima repriza net superioara in care a si dat un gol ca in curtea scolii. Apoi a mai avut ocazii. Stiam ca intalnim o echipa cu jucatori valorosi carora le-am permis sa conduca ostilitatile. Otelul a fost lipsita de agresivitate. In a doua repriza am creat mai multa presiune. Vasluiul a mai avut una-doua ocazii, dar si noi am ratat din pozitii bune. Mi-as fi dorit macar un punct pentru a continua seria de rezultate bune din ultima perioada. Nu avem ce face, mergem inainte si speram sa adunam puncte. Ne meritam locul din clasament. Echipa mea nu este foarte bine pregatita. Punctul forte de anul trecut a scartait in acest sezon. Voi discuta cu cei din conducerea clubului pentru a vedea cum vom ridica jocul la nivelul pretentiilor mele. Alexandru Tudor era unul dintre cei mai buni arbitri din Romania, dar acum a ajuns unul de pluton. Nu comentez mai mult pentru a nu fi suspendat"