Porumboiu, cea mai dură reacție după Mioveni - CFR 0-1. Cere un medic oftalmolog!

Adrian Porumboiu arbitraj mioveni - cfr Horia Mladinovici Mioveni - CFR Superliga VIDEO EXCLUSIV | Reacția genială a lui Porumboiu când a fost întrebat dacă Becali se va mai implica la FCSB
Data publicarii: Duminica 13 Noiembrie 2022, 20:45
Data actualizarii: Duminica 13 Noiembrie 2022, 20:57
Campioana CFR Cluj a învins ''lanterna roşie'' cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Cea mai controversată fază a întâlnirii s-a petrecut în repriza a doua, când echipa lui Dan Petrescu a solicitat o lovitură de la punctul cu var.

În minutul 67, CFR a reclamat un penalty, pentru un fault al lui Guilherme Garutti asupra lui Emmanuel Yeboah, însă arbitrul Horia Mladinovici nu a dictat lovitura de pedeapsă, deşi a verificat reluările video.

• VIDEO EXCLUSIV | Reacția genială a lui Porumboiu când a fost întrebat dacă Becali se va mai implica la FCSB

Porumboiu despre camera "de chin și jale"

„Ăștia de la CCA, pe lângă VAR ar trebui să le dea și un… oftalmolog în camera aia de chin și jale! Cum să nu dai penalty la o astfel de fază? Garutti dă drept în piciorul lui Yeboah, penalty clar. Punct!

Să zicem că n-ai văzut, tu, Mladinovici, faza în timp real, deși asta e treaba ta pe teren, să vezi ce se întâmplă… D-aia ești arbitru central, nu periferic… (râde)

Dar și după ce vezi atâtea reluări să dai decizia greșită?! Arbitrul VAR e Ionuț Coza, ce să spun, «Coza Nostra»! (râde) Oricâte câte păcate are CFR Cluj de-a lungul timpului și îi ajung blestemele, este, totuși, prea mult”, a tunat Porumboiu, potrivit Fanatik.

Dan Petrescu și-a exprimat revolta la finalul partidei. Antrenorul campioanei s-a arătat scandalizat în privința modului în care echipa sa, susține el, ar fi fost dezavantajată în ultimul timp în Superliga.

ARTICOL RECOMANDAT

CFR Cluj a urcat pe locul secund în clasament după acest succes. CS Mioveni a ajuns la nouă etape consecutive fără victorie, două egaluri şi şapte eşecuri.