Efect imediat: Alibec intra pe teren, Astra egaleaza la mai putin de 10 minute distanta | Poli Iasi 1-1 Astra

Alibec Denis Alibec live iasi astra live poli iasi astra scor iasi astra Superliga
Data publicarii: Sambata 28 Iulie 2018, 22:50
Data actualizarii: Sambata 28 Iulie 2018, 22:54

Poli Iasi 1-1 Astra | Alibec a redebutat la giurgiuveni. Golurile au fost marcate de Frasinescu, respectiv Llullaku!

Poli Iasi 1-1 Astra

Fazele meciului

Final de meci!

Min 90+1 - Ultima schimbare la Astra: iese Rosu, intra Biceanu

Min 81 - GOOOL Astra | Azdren Llullaku egaleaza din penalty

Min 79 - Penalty pentru Astra! Alexandru Stan a sutat in mana lui Mimoun, iar arbitrul a aratat punctul de la 11 metri

Min 78 - Alibec executa lovitura libera de la 16 metri, dar trimite in zid

Min 77 - .... Fault la marginea careului de 16 metri al Iasiului! Mihalache ia galben, iar Astra beneficiaza de o lovitura libera periculoasa

Min 76 - Schimbare la Poli Iasi: iese Floresc, intra Mimoun

Min 72 - Schimbare la Astra: iese Romario Moise, intra Alibec

Min 71 - .... Sin patrunde si simuleaza in careul Astrei, iar arbitrul Popa ii arata galben

Min 66 - .... Galben si pentru Cioinac

Min 59 - GOOOL Poli Iasi | Frasinescu reia cu capul o centrare a lui Cristea din lovitura libera!

Min 59 - .... Galben primit de Florin Bejan

Min 57 - Schimbare la Astra: iese Bus, intra Begue

Min 56 - Portarul Iliev primeste galben pentru proteste

Min 54 - O noua sansa mare de gol a gazdelor. Mihalache a tras din interiorul careului, mingea a trecut putin peste poarta lui Iliev

Min 50 - Poli Iasi a inceput mai bine repriza secunda si are o noua ocazie, prin Kizito, dar Astra scapa

Min 49 - Prima sansa de gol a reprizei secunde le apartine gazdelor, la o lvoitura de cap a lui Andrei Cristea. Iliev a reusit sa prinda

Min 46 - Schimbare la Iasi: a iesit Rus, a itnrat Chelaru

Pauza la Iasi

Min 45 - O noua sansa imensa a Astrei! Nelut Rosu a primit la 15 metri, a preluat si a sutat cu dreptul. Mingea s-a dus inca o data pe langa bara portii lui Rusu

Min 42 - Llullaku loveste cu capul de la 11 metri, dupa ce vine lansat, dar mingea se duce pe langa poarta gazdelor

Min 36 - .... Mihalache primeste si el galben pentru intrarea tare la Bus

Min 35 - .... Bus este faultat si are o izbucnire nervoasa la adresa arbitrului, care ii arata cartonasul galben

Min 35 - .... Galben primit de croatul Mrzljak pentru un fault la Rus

Min 29 - Astra e mai periculoasa, iar Balaure are si el o actiune frumoasa, dar nu reuseste sa o fructifice

Min 15 - Astra are prima ocazie prin Nelut Rosu, care suteaza de la distanta. Mingea se duce pe langa poarta lui Rusu

Min 1 - Fluier de start

UPDATE | ECHIPELE DE START

Poli Iasi: Rusu - Arias, Mihalache, Frasinescu, Pantiru - Rus, Floresc, Cioinac, Stefanescu - Luwaga - A. Cristea

Astra: Iliev - Belu-Iordache, Erico, Bejan, Stan - Moise, Mrzljak, N. Rosu - Balaure, Bus, Llullaku

Poli Iasi - Astra, ora 21:00, poate fi partida de re-debut a lui Denis Alibec la Astra. Este greu de crezut ca atacantul adus de la FCSB va fi folosit titular, insa este de asteptat ca el sa intre pe parcurs.

Poli Iasi a inceput noul sezon cu o remiza la Craiova, scor 0-0, dar echipa lui Stoican a reusit sa castige un singur meci in ultimele 5 luni competitionale.

"I-am vazut cu Craiova, sunt o echipa foarte agresiva, o echipa buna, foarte determinata. Dar am inteles ca si ei au avut o problema vis-a-vis de jucatorii care au venit. Au venit pe parcurs, cum probabil cam toate echipele au intampinat aceasta problema. Va fi un meci greu pentru ambele echipe", a declarat Marius Maldarasanu, antrenorul Astrei, inainte de meci,

Echipele probabile

Poli Iași: Rusu - Adria Gallego, Mihalche, Frasinescu, Chelaru, Pantiru - Stefanescu, Cioinac, Parvulescu - Kizito, Cristea

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico, Stan - Moise, Mrzljak - Balaure, Rosu, Bus - Llullaku