Piovaccari isi simte postul amenintat! Cum a reactionat dupa dubla reusita de Kapetanos in primul meci de la revenirea in Ghencea:

Pantelis Kapetanos federico piovaccari Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 13:14
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 13:13

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Kapetanos a fost introdus pe teren la pauza, cu Sageata Navodari, si a reusit sa marcheze primele doua goluri de la revenirea in Ghencea.

Transferul grecului la Steaua inseamna concurenta pentru italianul Piovaccari, dar si solutii in plus pentru Reghe, un antrenor caruia problema atacului i-a dat mari batai de cap dupa plecarea lui Rusescu.

Piovaccari, care a deschis scorul in meciul cu Sageata, l-a felicitat pe Kapetanos dupa meci: "E bun, e foarte bun. Vom vedea daca Mister ne va pune sa jucam impreuna sau vom face ca azi.", a spus italianul la DolceSport.

Laurentiu Reghecampf i-a folosit pe Piovaccari si Kapetanos cate o repriza.

"Asa am stabilit dinaintea meciului, ca Piovaccari si Stanciu sa joace 45 de minute, iar Popa si Kapetanos in a doua repriza.", a declarat antrenorul Stelei.