Pierdere mare pentru FCSB în derby-ul cu Dinamo! „Perla” lui Gigi Becali nu va fi pe teren

FCSB Dinamo Ianis Stoica Mihai Stoica Superliga
Data publicarii: Marti 25 Ianuarie 2022, 23:04
Data actualizarii: Marti 25 Ianuarie 2022, 23:17

În runda 23 din Liga 1, FCSB o va întâlni pe Dinamo.

În etapa a 22-a din Liga 1, FCSB a întâlnit-o pe liderul CFR Cluj, pe Arena Națională. Roș-albaștrii au obținut o remiză, 3-3, grație golului marcat de Iulian Cristea (27 ani) în prelungiri.

Toni Petrea a mizat pe cuplul Octavian Popescu (19 ani) - Claudiu Keșeru (35 ani) - Andrei Cordea (22 ani) în ofensivă. Ianis Stoica a fost indisponibil pentru duelul cu clujenii, din cauza problemelor medicale. Iar Mihai Stoica a anunțat că atacantul nu o va putea ajuta pe FCSB nici în derby-ul cu Dinamo, de pe 30 ianuarie, de la 20:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Mihai Stoica: „Are șanse minime să fie pe teren cu Dinamo”

„Ianis Stoica a avut amigdalită acută, este acum pe antibiotic. Are șanse minime să fie pe teren cu Dinamo. Nu mai avea nicio durere, se simte foarte bine, dar e greu după 5 zile de antibiotic să-l bagi în teren”, a declarat Mihai Stoica pentru Telekom Sport.

Astfel, Toni Petrea va avea de ales pentru centrul atacului între Claudiu Keșeru și Andrei Dumiter (22 ani), cei doi jucânt câte o repriză cu CFR Cluj.

În acest sezon, Ianis Hagi a bifat 19 prezențe în toate competițiile, în care a reușit să marcheze 7 goluri și să ofere 3 pase decisive. În tim ce Keșeru a înscris de 4 ori și a livrat două pase de gol în 14 meciuri pentru vicecampioana României.