VIDEO EXCLUSIV Patriche e convins, înainte de derby-ul cu Rapid: ”Dinamo, cine să fie favorită? Ne vom vinde scump pielea”

razvan Patriche Dinamo Rapid - Dinamo Superliga Răzvan Patriche
Data publicarii: Miercuri 30 August 2023, 12:06
Data actualizarii: Miercuri 30 August 2023, 12:06

Dinamo a câștigat la Târgoviște cu Metaloglobus, scor 2-1, și s-a calificat în grupele Cupei României.

”Câinii” au avut mari emoții pe stadionul ”Eugen Popescu”. După o primă repriză în care nu au contat pe plan ofensiv, cei de la Dinamo s-au văzut conduși în partea secundă de divizionara secundă Metaloglobus, după golul lui Yassine Zakir, dar au reușit să revină pe finalul partidei.

Ahmed Bani a reușit să înscrie de două ori în minutele 78 și 90+4, reușind să o califice pe Dinamo în faza următoare a competiției.

Răzvan Patriche (37 de ani) s-a numărat printre jucătorii menajați menajați de Ovidiu Burcă pentru meciul de Cupa României, iar cel mai probabil fundașul va fi în echipă pentru meciul cu Rapid, programat vineri, de la ora 21:30.

Răzvan Patriche: ”Dinamo, cine să fie favorită?”

Fundașul a spus cine va fi favorită în derby-ul din Giulești și a transmis un mesaj către cei de la Rapid: Dinamo își va vinde scump pielea pe terenul rivalei!

„Eu zic că la ora meciului vom fi sută la sută. Pentru meciurile astea trăim, trăiesc și suporterii. Sunt niște meciuri foarte importante, frumoase. Pentru meciurile astea te apuci de fotbal. Dinamo, cine să fie favorită?

Noi mergem la fiecare meci, vom da totul ca să câștigăm. Acum, că noi suntem nou-promovați, ei ar fi favoriți, dar ne vom vinde scump pielea.

Mă bucur că fac parte din lotul lui Dinamo, mă bucur că sunt sănătos și că joc și mă bucur de astfel de meciuri”, a spus Răzvan Patriche, într-un interviu acordat în exclusivitate pentru PRO TV.

VIDEO - Răzvan Patriche, înainte de Rapid - Dinamo

Înainte de derby, Rapid este pe locul cinci în Superligă, cu 11 puncte după două victorii consecutive, cu Farul (3-1) și FCU Craiova (5-3).

Dinamo are și ea un parcurs bun, cu patru meciuri la rând fără înfrângere. În ultima etapă, ”câinii”, care ocupă locul zece, au remizat cu Petrolul Ploiești, scor 1-1.