Panduru îl ironizează pe preferatul lui Gigi Becali de la FCSB: "El a jucat azi?"

Basarab Panduru Bogdan Rusu FCSB Gigi Becali Superliga Basarab Panduru
Data publicarii: Luni 15 August 2022, 00:32
Data actualizarii: Luni 15 August 2022, 00:35
FCSB a câștigat dramatic meciul cu Chindia Târgoviște, scor 3-2, în runda a cincea din Superliga.

Chindia a jucat în inferioritate numerică din minutul 7, după eliminarea lui Cristian Neguț, însă jucătorii lui Adrian Mihalcea au fost extrem de eficienți și au reușit să intre la pauză cu un avans de două goluri grație reușitelor lui Doru Popadiuc (22') și Daniel Popa (28').

Basarab Panduru, după FCSB - Chindia: "Rusu a jucat azi?"

Nicolae Dică a făcut trei schimbări la pauză, iar FCSB a rezolvat meciul cu trei goluri în 10 minute. Dubla lui Andrei Cordea (49, 55) și golul lui Joonas Tamm (59) au adus vicecampioana României în avantaj.

După meci, Basarab Panduru a evidențiat prestația ștearsă a lui Bogdan Rusu, atacantul despre care Gigi Becali spunea că va deveni "vedeta echipei", și a recunoscut că nu știe pe cine se poate baza FCSB în următorul meci pentru postul de vârf.

"Chindia, rămânând în 10... ei aveau probleme și în 11. Nu știu nici cu FCSB-ul ăsta. 11-le din seara asta a fost făcut mai mult cu gândul la meciul de joi. Bogdan Rusu a jucat azi? Să nu atingi mingea deloc e o problemă.

• Basarab Panduru

Acum nu mai știe nimeni cine va juca joi. Nu știu dacă Miculescu poate juca atacant. Dacă el dă cel mai bun randament vârf de atac, de ce nu l-au băgat cei de la UTA? În momentul ăsta nu prea mai știm cine va juca atacant.

Pare că Andrei Cordea e punct fix în dreapta. Octavian Popescu va juca, dar nu știm unde. Practic ai Miculescu, Rusu, Coman și atât. Trebuie să joace doi dintre cei trei", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

• Bogdan Rusu a fost înlocuit la pauza meciului cu Chindia. În locul său a intrat Octavian Popescu, care a reușit o pasă decisivă.

Pentru FCSB urmează meciul tur cu formația norvegiană Viking, joi, de la ora 21:30, în play-off-ul Conference League.