Panduru desființează un jucător de la FCSB: "Are probleme"

Dinamo - FCSB Basarab Panduru David Miculescu Superliga Superliga Basarab Panduru / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 23:35
Data actualizarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 23:35

Dinamo - FCSB s-a încheiat 0-1.

"Câinii" și roș-albaștrii s-au confruntat pe Arena Națională în marele derby al Superligii României, în a 17-a etapă din sezonul regulat al primului eșalon. La capătul celor 90 de minute, FCSB a plecat cu toate cele trei puncte.

Basarab Panduru nu a avut milă față de David Miculescu, fotbalistul roș-albaștrilor. Fostul internațional a precizat că winger-ul are probleme pe toate posturile pe care evoluează, dar a și remarcat că Miculescu nu joacă meci de meci titular.

"Miculescu are probleme pe toate posturile. Dar bine, nici nu joacă omul constant, de asta nu pot să-i pun eu o ştampilă, pentru că nu poţi să intri 10-15 minute şi să faci ceva. Dacă îl văd 3 meciuri la rând 90 de minute, ceea ce nu o se se întâmple niciodată, atunci pot să trag o concluzie.

Dar e greu să intre în sistemul FCSB-ului, pare că nu produce absolut nimic. Marea dezamăgire e atunci când scapi singur cu portarul şi nu dai gol. Bag-o, mă, baiatule, în poartă!", a spus Basarab Panduru, potrivit OrangeSport.

Dinamo - FCSB 0-1

După o primă repriză tăcută prin prisma evoluției celor două echipe, dar cu activitate în tribune, materiale pirotehnice, artificii, cântece, FCSB a dat lovitura în partea secundă, grație reușitei de excepție a lui Florinel Coman din lovitură liberă, din minutul 52.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne lider în campionat cu 37 de puncte, situându-se la cinci lungimi în fața locului secund ocupat de CFR Cluj. Roș-albaștrii au înregistrat, astfel, până acum, 11 victorii, patru rezultate de egalitate și două înfrângeri.

De cealaltă parte, Dinamo rămâne în subsolul clasamentului cu 10 puncte. Formația dirijată de Ovidiu Burcă a obținut până în clipa actuală doar două rezultate pozitive, patru remize și 11 eșecuri și se află la două puncte de ultimul loc ocupat de FC Botoșani.