Argentina lui Maradona face show! Franta 0-2 Argentina! Vezi aici super golul lui Messi!

Data publicarii: Miercuri 11 Februarie 2009, 16:46
Data actualizarii: Joi 12 Februarie 2009, 00:20
Nationala lui Maradona a facut spectacol pe Stade Velodrome la Marseille cu Messi si Gutierrez in rolurile principale.

Vezi aici golazzo reusit de Lionel Messi!

Vezi aici reusita lui Gutierrez!

Messi a castigat duelul cu colegul de la Barcelona Henry pe care l-a umilit chiar acasa in Franta, scor 2-0. Gutierrez la finalul primei repriza cu un super sut si Messi la finalul reprizei a doua dupa o cursa fabuloasa a lui Tevez l-au terminat pe Mandanda.Franta a aratat ca are in continuare probleme grave dupa ce a incasat 17 goluri in ultimele 11 meciuri.

FRANTA : Mandanda - Sagna, Gallas, Mexes, Abidal - L. Diarra, Toulalan - Ribery, Gourcuff, Henry (cap.) - Anelka.

ARGENTINA : Carrizo - J. Zanetti, Demichelis, Heinze, Papa - Mascherano (cap.), Gago - Maxi Rodriguez, Gutierrez - Messi, Aguero.