"Nu vă e rușine? Ce vrei, Vassaras?". Cristi Balaj a răbufnit după Sepsi OSK - CFR Cluj 1-1

Cristi Balaj CFR Cluj Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Vineri 29 Martie 2024, 23:13
Data actualizarii: Vineri 29 Martie 2024, 23:14

Sepsi OSK a terminat la egalitate cu CFR Cluj, scor 1-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a doua din play-off-ul Superligii României.

Gazdele au deschis scorul prin Marius Ştefănescu (9). Echipa antrenată de Adrian Mutu a egalat destul de repede, prin Matija Boben (21), cu o lovitură de cap din 6 metri, în urma unui corner executat de Ciprian Deac.

Formația din Gruia are o singură victorie în ultimele cinci etape, trei egaluri şi un eşec. În sezonul regulat, cele două echipe ţi-au împărţit victoriile, CFR Cluj a câştigat cu 3-0, iar Sepsi OSK s-a impus cu 2-1.

Cristi Balaj, atac dur la adresa arbitrajului

Oficialul de la CFR Clu consideră că echipa sa ar fi trebuit să beneficieze de un penalty în minutul 3, la intrarea lui Niczuly asupra lui Bîrligea și a lansat un atac neverosimil la adresa arbitrajului.

"Au fost lovituri de pedeapsă împotriva noastră pentru contacte mult mai puțin sancționabile. Portarul îi dă cu mâna dreaptă peste picior, îi împiedică deplasarea. Dă penalty! Pentru CFR nu dăm asemenea penalty-uri?! Ce facem?

Un egal care favorizează echipele cu care ne luptăm. Vorbeam despre alt meci. E clar cum îi dă cu brațele peste piciorul stâng. Așa am început noi meciul.

Vassaras, ce dorești mai mult de atât? O să vii și o să spui că lui Bîrligea i s-au înmuiat genunchii. Nu vă e rușine? Ce vrei, Vassaras?! Acolo, la Galați, n-a mai existat soft contact?

Ce facem aici? Suntem în haită? Dacă greșește arbitrul, să greșească și cei de la camera VAR?! Înțeleg, Găman poate să nu vadă. Dar cei din camera VAR ce fac?

Din păcate, și la golul marcat de noi, înaintea cornerului, a fost offsaid. În acel moment trebuia deja să fie 1-0 pentru noi!

Totul a culminat cu faza din minutul 84, când Otele e în spatele fundașilor și e oprit. Nu există o împingere evidentă ca să existe intervenția arbitrului la faza cu Michael! Să inventezi tu un henț, un fault?!", a recționat Cristi Balaj, la Prima Sport.