VIDEO EXCLUSIV ”Nu ne poate sta nimeni în cale! Cupă și campionat!”. Gigi Becali, în extaz după FCSB - Rapid 3-1

Data publicarii: Luni 07 Noiembrie 2022, 11:41
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2022, 15:00
FCSB - Rapid 3-1 | Gigi Becali a vorbit despre succesul echipei sale din meciul cu Rapid.

Patronul celor de la FCSB s-a arătat entuziasmat de evoluția elevilor lui Mihai Pintilii și este convins că vicecampioana se va lupta pentru titlu cu Farul și Rapid.

„Nu credeam. Am crezut în victorie, pe chestiune de valoare. Pe valoare nu pot să ne bată, nu au cum. Suntem peste ei cu mult. Dar ei erau în formă, au un antrenor bun care știe să-i pună în teren, au și atitudinea pe care o au, dar nu credeam la 3-0. Eu zic 3-0, când dai 3 este 3-0. Acolo nici nu era nevoie de 11 metri, aia nu era minge de gol. Dar nu mai contează.

Dacă nu-mi plăcea, se vedeau schimbări la pauză. Faptul că nu am făcut... am fost schimbări de odihnă, de crampe. Poate au și vrut să facă crampe. Mi-a plăcut tot. La ora asta, nu ne poate sta nimeni în cale. Tot! Cupă și campionat”, a spus Gigi Becali, la emisiunea Ora Exactă în Sport.

FCSB - Rapid 3-1. Vicecampioana s-a apropiat de zona play-off-ului!

FCSB s-a impus cu 3-1 în fața lui Rapid București, care nu a evoluat așa cum a făcut-o în ultimul timp, în deplasare, pe Arena Națională. Pe stadion au fost prezenți peste 31 de mii de suporteri, care au făcut o atmosferă „de vis”.

Andrei Cordea a deschis scorul pentru FCSB în minutul 14, după o pasă excelentă dată de Tavi Popescu. În minutul 29, Andrea Compagno a majorat diferența, după ce a speculat o eroare în defensiva Rapidului.

„Perla” lui Gigi Becali, Tavi Popescu, s-a impus și el pe tabelă, în minutul 57, după o cursă excelentă făcută de Andrei Cordea până aproape de poarta lui Horațiu Moldovan care i-a pasat, în cele din urmă, decisiv.

Giuleștenii au redus diferența prin Dugandzic din penalty în minutul 76, dar, cu un om în minus, pentru că Morais a luat roșu în minutul 70, nu au mai reușit să modifice scorul de pe tabelă, iar meciul s-a încheiat 3-1.