Motivul pentru care a fost scos la pauza? GESTUL facut de Budescu in minutul 43: scandal cu Alibec, chiar pe teren

Constantin Budescu cearta budescu alibec Denis Alibec rezultat steaua craiova steaua craiova Superliga
Data publicarii: Marti 10 Aprilie 2018, 13:34
Data actualizarii: Marti 10 Aprilie 2018, 13:37

Steaua 2-0 Craiova / Momcilovic si Florin Tanase, din penalty, au adus victoria echipei lui Dica.

Budescu a fost insa jucatorul care a furat prim-planul. Mijlocasul stelist a fost schimbat la pauza, iar la finalul partidei a fost o reactie dura la adresa lui Nicolae Dica. Budi i-a reprosat antrenorului faptul ca l-a inlocuit: "Ma simt folosit, nerespectat!", au fost cuvintele lui Budescu la finalul partidei.

O explicatie a deciziei lui Dica ar putea fi reprezentata de scena petrecuta pe teren, in minutul 43. Budescu a intrat in careul Craiovei, dar a preferat sa traga la poarta dintr-un unghi inchis decat sa-i paseze lui Alibec. Atacantul i-a reprosat decizia luata, iar Budescu i-a raspuns cu o serie de injuraturi.