Momentul în care Kovacs a luat decizia de a-l elimina pe Susic în meciul CFR - FCSB! Ce i-a dezvăluit Tănase lui Gigi Becali

Gigi Becali FCSB florin tanase Istvan Kovacs Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Marti 19 Aprilie 2022, 19:58
Data actualizarii: Marti 19 Aprilie 2022, 20:04

FCSB a câștigat partida cu CFR Cluj, scor 0-1, și s-a apropiat la doar două puncte de liderul clasamentului.

Ardelenii au jucat pentru mai bine de o repriză cu un om mai puțin, după ce Susic a văzut cartoanșul roșu în minutul 42 al meciului, în urma unui fault dur la Olaru.

Gigi Becali a dezvăluit discuția pe care a avut-o cu Florin Tănase, căpitanul „roș-albaștri” după meci. Potrivit mijlocașului ofensiv, în momentul în care Susic l-a faultat pe Olaru s-a auzit un zgomot puternic, acela fiind momentul determinant care l-a făcut pe Istvan Kovacs să-i arate fotbalistului de la CFR cartonașul roșu.

„Kovacs a arbitrat impecabil!”

„Noi suntem favoriți acum, având în vede toate la un loc, puse cap la cap: valoarea echipei, situația. La indirecte singura echipă de care îmi e teamă e FC Argeș, dar nu mai vreau să fac păcate.

Am zis de Kovacs și a arbitraj impecabil. Îl judeci pe om aiurea. Presiunea pusă a făcut ca Kovacs să nu mai arbitreze la mișto și să nu le mai dea un 11 metri de pomană, sau să primească roșu la Susic.

Dacă Olaru a plecat cu salvarea imediat la spital, că nu mai simțea piciorul? Mie mi-a spus Tănase că mai trebuia să le dea ceva. I-am zis <<băi, tată, dacă voia dădea doar galben>>. <<Da, dar nu putea. S-a auzit o mare bubuitură când a intrat>>”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

FCSB ocupă locul doi în clasamentul Ligii 1, cu 43 de puncte, la două lungimi în spatele liderului CFR Cluj (45 de puncte).