MM Stoica laudă un antrenor din Superliga: „A făcut minuni până acum”

MM Stoica Dorinel Munteanu Sepsi OSK - Otelul Galati Superliga Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Marti 08 August 2023, 08:50
Data actualizarii: Marti 08 August 2023, 08:49

Sepsi OSK - Oțelul Galați s-a terminat 1-1.

Cele două cluburi s-au confrunta în etapa a patra din Superliga României. Sepsi OSK a smuls un rezulta de egalitate, după ce a fost condusă timp de 80 de minute pe propria arenă din Sfântu Gheorghe.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, a vorbit despre Dorinel Munteanu și a remarcat bunele evoluții ale gălățenilor din ultimul timp, care nu ar avea un lot atât de puternic pentru meciurile din primul eșalon al României.

Până acum, Oțelul Galați a remizat cu UTA Arad (1-1), Universitatea Craiova (0-0) și Sepsi OSK (1-1), pe care a fost la un pas să o învingă. Singura echipă cu care a pierdut a fost FCSB (0-2).

„Dorinel a făcut minuni până acum, că are jucători cel mult pentru Liga 2. Nu are jucători, venise Celea şi a plecat, de la Craiova a avut şanse mari că a plecat cu un punct, dar a avut alte două meciuri, cu UTA şi Sepsi, când putea obţine mai mult.

Îmi place Galaţiul că e organizat bine defensiv, dar are probleme ofensive, nu are jucători de calitate.

E mare lucru ce face Dorinel. La Sepsi e efectul Conference League, că acolo e concentrare maximă, e altă expunere. Uite şi publicul, că la absenteismul ăsta nu mă aşteptam”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.

Sepsi OSK - Oțelul Galați 1-1

Gaitan i-a pasat lui Alexandru Pop în minutul patru, care a reușit să îl învingă pe Niczuly fără nicio problemă și să deschidă scorul încă din primele minute ale partidei din a patra etapă a Superligii.

După 81 de minute, Sepsi a reușit să restabilească egalitatea și să obțină un punct important în campionat. Safranko a reluat în poarta lui Relu Stoian cu un șut din întoarcere.