MM Stoica a răbufnit la adresa unui arbitru din Liga 1: ”E ireal”

MM Stoica Horatiu Fesnic Superliga Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 21:44
Data actualizarii: Duminica 21 Ianuarie 2024, 21:43

Mihai Stoica e manager general la FCSB, ocupanta primei poziții din sezonul regulat al Superligii României cu 44 de puncte.

Oficialul roș-albaștrilor a avut un discurs vehement la adresa lui Horațiu Feșnic, cel care a arbitrat partida dintre Rapid București și FCU Craiova de vineri seară, încheiată 4-3 în favoarea giuleștenilor.

Mihai Stoica a vorbit despre faultul lui Răzvan Onea la Alexandru Blidar din minutul opt, moment în care Feșnic i-a arătat cartonașul galben fotbalistului de la Rapid.

Oficialul roș-albaștrilor a ținut să remarce și faultul de aceeași intensitate comis de Răzvan Onea la Florinel Coman, într-un meci dintre Rapid și FCSB din aprilie 2023.

În consecință, MM Stoica nu e de acord cu decizia arbitrului clujean Horațiu Feșnic și consideră că fotbalistul giuleștenilor ar fi trebuit să fie eliminat în ambele situații.

”Onea a primit galben cu FCU Craiova pentru o intrare la începutul meciului. Arbitrul a judecat-o cu galben, la fel ca atunci la Onea cu Florinel Coman. Îmi aduc aminte de o fază din thriller-ul Rapid cu FCU. Îi dă galben lui Onea. Feşnic i-a dat galben lui Onea şi la meciul cu noi. A considerat că este aceeaşi intensitate. Este ireal cum poate să facă aşa ceva”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.

Rapid București - FCU Craiova 4-3

Dragoș Albu a deschis scorul în minutul 25, iar Ermal Krasniqi a restabilit egalitatea în minutul 43. Show-ul a început însă în repriza secundă, când s-au marcat cinci goluri.

Mai întâi, Willian Baeten a dus scorul la 2-1 în minutul 51, iar Alexandru Blidar a majorat diferența în minutul 56.

Formația dirijată de Cristiano Bergodi a turat însă motoarele, iar Albion Rrahmani a marcat în minutul 76 din penalty, Răzvan Onea a restabilit egalitatea în minutul 82, iar Borisav Burmaz a adus victoria pentru giuleșteni în minutul 90+4.