Mark Wotte: "Inca 4-5 puncte si Craiova scapa de retrogradare!"

Data publicarii: Luni 19 Aprilie 2010, 21:34
Data actualizarii: Luni 19 Aprilie 2010, 21:35

Vaslui 0-1 Craiova|Seful Craiovei a fost extrem de multumit de victoria din deplasare care mai sterge din emotiile oltenilor!

Mititelu, incantat de victoria cu Vaslui: "Wotte este un antrenor mai bun decat Napoli!"

"Am avut obiectiv trei puncte din urmatoarele doua meciuri si le-am obtinut deja. Am observat ca le-am stricat sarbatoarea, dar si ei ne-au stricat multe. Eu am zis ca vom invinge, am niste premonitii.

Am spus inainte de meci ca vom bate cu 1-0. Am avut asa ceva emotii pe final. Victoria cu Vaslui ne ajuta sa abordam altfel meciul cu Urziceni. Wotte este un antrenor mai bun decat Napoli, este mai muncitor, mai sarguincios", a declarat Mititelu la gsptv.

Mark Wotte: "Ne mai trebuie 4-5 puncte ca sa scapam de retrogradare!"

Mark Wotte a declarat dupa victoria obtinuta de echipa sa ca mai are nevoie de 4-5 puncte pentru a se salva de la retrogradare!

"Sunt foarte bucuros de victorie. Ne trebuiau cele trei punte. Ne-am aparat foarte bine si am sperat pe relaxarea normala a Vasluiului dupa calificare in finala Cupei. Au atacanti foarte periculosi si am fost nevoiti sa jucam extrem de defensiv. Lung ne-a salvat la unica ocazie de a marca a gazdelor in prima repriza, dar cel mai important este faptul ca am fost uniti.

Am avut si noroc in repriza a doua cand Piturca a valorificat singura ocazie pe care si-a creat-o. Celor de la Vaslui le-a lipsit spiritul de invingatori si cu putin noroc am putut sa castigam. Am avut din nou probleme pe final din cauza arbitrajului. I-a fost acordat prea usor al doilea galben lui Lung, care a asteptat ca jucatorul de la Vaslui sa iasa din careu pentru a degaja. In conditiile date nu il vom putea folosi in meciul cu Unirea Urziceni.

Nu putem spune ca suntem salvati de la retrogradare. Vom putea spune acest lucru cand se va intampla matematic. Pentru asta ne mai trebuie 4-5 puncte", a spus Wotte.