Mircea Rednic UTA Arad Superliga Mircea Rednic
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 17:03
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 17:03

UTA Arad nu a avut cel mai bun start de sezon în Superligă, după nouă runde.

După ce au schimbat aproape tot lotul în vară, arădenii sunt pe locul 14 în campionat, cu doar opt puncte după nouă runde, iar parcursul nu este pe placul conducerii.

UTA Arad ar vrea să scape de Mircea Rednic

UTA a scăpat neînvinsă de pe terenul celor de la FC Botoșani, după ce a egalat în ultimele minute ale partidei, dar chiar și așa scaunul lui Mircea Rednic (61 de ani) se clatină.

Conducerea clubului din Arad a început deja să caute un alt antrenor și a luat legătura cu mai mulți impresari, anunță GSP.ro.

Meciul de la Botoșani, încheiat la egalitate, 2-2, a fost primul pentru Mircea Rednic pe banca tehnică, după infarctul suferit în timpul partidei cu FCSB.

Campion al României cu Dinamo și Rapid, Mircea Rednic este antrenorul celor de la UTA Arad din luna aprilie. Până acum a strâns 16 meciuri pe banca grupării arădene.

Mircea Rednic, după FC Botoșani - UTA 2-2

”Meciul a fost de înaltă tensiune, de alt risc. Am început prost. Am făcut mult greșeli. A venit un gol pe o greșeală mică, pe care doar VAR-ul a văzut-o. Prima repriză a aparținut celor de la Botoșani, au avut o circulație mai bună. Ne-au creat probleme, au avut situații.

Repriza a doua, jucătorii care au intrat, au făcut diferența. I-am surprins cu jucători din linia a 2-a. Pot să spun că a fost ok. Când rămâi în 10, după cartonașul lui Carp... Îmi pare bine că băieții nu au cedat”, a spus Rednic, după meciul de la Botoșani.