Mihai Stoica s-a amuzat după FC Argeș - Dinamo 2-1: "Fac și eu ca Nistor, dacă scot cele șase goluri..."

Mihai Stoica Dan Nistor Dinamo FC Arges Superliga
Data publicarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 22:27
Data actualizarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 22:28

Dinamo a pierdut contra lui FC Argeș, scor 1-2, la debutul lui Flavius Stoican.

Ișfan a deschis scorul pentru piteșteni în minutul 51, iar Dinamo a avut un gol anulat într-un mod controversat la scurtă distanță, când Bîrsan a văzut un fault în atac comis de Matei. Gazdele au dus scorul la 2-0 prin Șerban, din penalty, în minutul 69, iar bucureștenii au redus din handicap cu patru minute înainte de final, grație reușitei lui Ivanovski.

Mihai Stoica: "Dinamo a dat semne de viață"

După meci, Mihai Stoica și-a amintit de o declarație celebră oferită de Dan Nistor în 2014, când, după un meci FCSB - Pandurii 6-0 spunea că "în afara celor șase goluri, Steaua n-a mai avut nicio ocazie".

De asemenea, managerul general de la FCSB spune că Dinamo a arătat semne de viață și chiar a controlat partida în anumite partide, însă fără folos în clasament

"Dinamo pierde, dar fac și eu ca Nistor, dacă scot cele 6 goluri ale lui Keșeru... dacă am face un rezumat al acestui joc fără cele trei goluri, toată lumea ar zice că s-a jucat la o poartă. Ocazii a avut Dinamo, Piteștiul n-a avut ocazii. Dinamo a dat semne de viață, dar asta nu e o mare schimbare.

Dinamo a mai dat semne de viață și cu Rednic, dar pierdea aproape incredibil anumite meciuri. Știm toți exemplele. N-a jucat rău, dar uite că trece timpul, iar Dinamo n-are puncte, asta e problemă mare de tot", a spus Mihai Stoica, la Telekomsport.

Cu 16 înfrângeri în primele 22 de etape, Dinamo este penultima în Liga 1, cu doar 12 puncte. În următoarea etapă, echipa lui Flavius Stoican va avea derby-ul cu FCSB, programat duminică, 30 ianuarie, de la ora 20:00.