Mihai Stoica, impresionat de Dorinel Munteanu: "Încă un meci pe care trebuia să-l câștige! Niciodată nu renunță"

Mihai Stoica Dorinel Munteanu Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Vineri 01 Septembrie 2023, 20:48
Data actualizarii: Vineri 01 Septembrie 2023, 20:46

Petrolul Ploiești și Oțelul Galați au remizat, scor 2-2, în runda a opta din Liga 1.

Oțelul a început mai bine, însă a ratat un penalty, prin Cisotti, după un sfert de oră. Petrolul a revenit în joc și a dus scorul la 2-0 grație lui Jair, care a marcat în minutele 30 și 53. Gălățenii nu au cedat și au reușit să obțină un egal prin două goluri rapide: Frederic (60) și Cisotti (65).

Mihai Stoica, impresionat de Dorinel Munteanu

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, laudă munca depusă de Dorinel Munteanu la Oțelul și spune că gălățenii ar fi meritat să câștige jocul de la Ploiești.

"Oțelul este după chipul și asemănarea antrenorului. Dorinel nu renunță niciodată. Eu chiar mă așteptam ca la 1-0 să clacheze Oțelul, dar schimbările făcute au fost extrem de inspirate. Tănasă arată meci de meci câte ceva. Fatai a ținut de minge. Oțelul a arătat foarte bine. E încă un meci pe care trebuia să-l câștige și nu l-a câștigat. A ratat penalty, a ratat ocazie monumentală la 0-0, iar la 2-2 a avut ocazie din nou.

Oțelul vrea să joace fotbal. De regulă, echipele nou-promovate, care nici nu aduc jucători de Liga 1, practică un joc defensiv. Ok, Mioveniul rămăsese un an, dar tot defensiv, defensiv și poate o ieși ceva. Nu, Galațiul merge și joacă peste tot", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

În ciuda jocului bun prestat, Oțelul Galați rămâne fără victorie în Liga 1: are 7 remize și un eșec, iar moldovenii ocupă locul 11 în Liga 1.

În runda următoare, Oțelul va primi vizita celor de la Rapid.