Mesajul lui Florin Stângă după Dinamo - Petrolul: ”Ne-am mulțumit cu puțin!”

Petorlul Ploiesti Dinamo Superliga Florin Stângă / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 23:27
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 23:27

Dinamo - Petrolul s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Meciul a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Florin Stângă: ”În prima repriză ne-am mulțumit cu puțin!”

Florin Stângă a mărturisit că este foarte mulțumit de prestația echipei din a doua repriză a duelului cu Dinamo, însă a transmis că elevii săi ar fi trebuit să își dea silința mai mult în prima parte a partidei.

Le sunt recunoscător jucătorilor că au înțeles că echipa e pe primul loc și apoi individul. Au înțeles chestia asta. Au fost jucători care au jucat titulari la meciul cu Craiova, Musi, Dumi, Meijers, care e al doilea căpitan. Au înțeles această situație, mă bucur că sunt jucători de echipă. Cu siguranță avem jucători valoroși, trebuie să înțeleagă că trebuie să dea mult mai mult și să nu se mulțumească cu puțin. În prima repriză, ne-am mulțumit cu puțin.

Nu discut despre arbitraj, dacă nu s-a acordat penalty, înseamnă că nu a fost. Gicu e unul dintre cei mai valoroși jucători din echipa noastră, din păcate și el mai ratează”, a spus Florin Stângă.