Meciul care se joaca FARA APARARE! Dinamo 5-3 Sportul! Vezi aici fazele!

Dinamo Sportul Studentesc Superliga
Data publicarii: Duminica 01 August 2010, 22:59
Data actualizarii: Duminica 01 August 2010, 23:55

Marcatori: Garat, N'Doye, Torje, Liviu Ganea, Adrian Cristea / Curelea, Balan, Varga

Dinamo si Sportul s-a jucat din nou fara aparare. Au fost 8 goluri de data aceasta, cu unul mai putin fata de partida din 2006, cand gasca nebuna s-a impus cu 5-4.

Garat a marcat, in minutul 14, cu capul, de la aproximativ 11 metri, la o lovitura libera executata de pe partea dreapta de Catalin Munteanu.

In minutul 19, N'Doye a transformat un penalti acordat pentru un fault comis in careu de Popescu la Torje.

Torje a inscris in minutul 49, cand a scapat singur pe partea dreapta, a trecut usor de portarul Popescu, iesit la 30 de
metri, si a trimis mingea in poarta goala.

Sportul Studentesc a inscris primul sau gol din acest campionat in minutul 53: Varga a centrat de pe partea stanga,
Curca a ratat interceptia, iar Curelea a trimis mingea in poarta goala.

Trei minute mai tarziu, oaspetii au punctat din nou. Nicola a centrat inapoi, de pe partea stanga, iar Balan a sutat cu piciorul stang.

Dinamo a mai marcat in minutul 69, cand Helder a centrat de pe partea dreapta, mingea a ajuns la Ganea, care, ramas singur la 6 metri, a sutat in poarta.

Doua minute mai tarziu, Varga a trecut de Scarlatache in careul mare si l-a invins pe Curca, reusind al treilea gol al formatiei sale.

Ultimul gol al partidei a fost reusit de Dinamo, prin Adrian Cristea, care a sutat puternic din careu, dupa o minge deviata gresit de apararea oaspetilor.

Echipele de start:
Dinamo: 1. Curca - 25. Scarlatache (20. Ad. Cristea '74), 30. Garat, 4. Moti (16. Helder '57), 3. Pulhac - 22. Torje, 26. Margaritescu (5. Kone '62), 29. N'Doye, 7. Munteanu - 19. Ganea, 17. An. Cristea. Antrenor: Ioan Andone.

Sportul Studentesc: 1. Popescu - 29. Farmache, 24. Patriche, 13. Ghinga, 4. Cazan (15. Ciupe '32) - 30. Irimia, 22. Postolache - 28. Balan, 10. Ferfelea (21. Nicola '55), 20. Varga (8. Nae '79) - 9. Curelea. Antrenor: Tibor Selymes.

Cartonase galbene: Munteanu '42, Kone '76, Helder '77, Ad. Cristea '90 / Cazan '13, Patriche '81, Nae '83.
Arbitri: Robert Dumitru (central) - Aurel Onita, Dorin Mudura (asistenti) - Andrei Chivulete (rezerva).
Observatori: Valeriu Ionita, Claudiu Popa.
Supervizor: Vasile Avram.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori, printre care 30 de suporteri ai echipei oaspete.

Au fost 45 de goluri in ultimele 9 meciuri dintre Dinamo si Sportul.