VIDEO FCSB - Rakow 1-4. Polonezii au făcut instrucție cu echipa lui Mihai Pintilii

Deian Sorescu amical bogdan racovitan FCSB Raków Czestochowa Superliga
Data publicarii: Luni 16 Ianuarie 2023, 17:50
Data actualizarii: Luni 16 Ianuarie 2023, 19:28

FCSB a pierdut amicalul cu Rakow Czestochowa, scor 1-4.

Din articol

FCSB - Rakow 1-4

Minutul 90: FINAL!

Minutul 89: GOOOL Rakow! Polonezii duc scorul la 4-1 prin Fran Tudor, care înscrie cu un șut superb din afara careului, fără nicio șansă pentru Târnovanu.

Minutul 69: GOOOL FCSB! Cordea trimite în careu de pe partea stângă, Omrani reia din alunecare și punctează pentru 3-1.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: PAUZĂ!

Minutul 26: GOOOL Rakow! Lopez reușește ”dubla” după ce este lăsat complet liber în interiorul careului. Târnovanu a încercat să blocheze șutul spaniolului, dar nu a reușit.

Minutul 21: GOOOL Rakow! Gutkovskis primește o pasă excelentă pe poziție viitoare și îl execută pe Târnovanu cu un șut pe jos, cu dreptul, din interiorul careului. Polonezii au 2-0.

Minutul 18: Ocazie pentru Rakow! Un șut expediat cu stângul din afara careului trece puțin peste poarta lui Târnovanu.

Minutul 16: GOOOL Rakow! Lopez trage din afara careului, mingea este deviată și intră în poarta apărată de Ștefan Târnovanu, care a încercat să intervină, dar fără succes.

Minutul 1: A început partida!

UPDATE FCSB a anunțat primul ”unsprezece” din amicalul cu Rakow Czestochowa. Deian Sorescu nu este pe foaia de joc!

Știrea inițială

FCSB joacă astăzi, de la ora 16:00, în al doilea meci amical al iernii din cantonamentul desfășurat în Turcia, împotriva lui Rakow Czestochowa, nimeni alta decât echipa de la care vicecampioana României l-a împrumutat zilele trecute pe Deian Sorescu.

Partida se dispută pe terenul Regnum Carya Football din Belek, iar adversara Rakow este liderul din Ekstraklasa, campionatul Poloniei, care mai are un român sub contract, pe fundașul Bogdan Racovițan.

În prima partidă de pregătire din Turcia, FCSB a pierdut în fața unei alte echipe din Polonia, 0-2 cu Pogon Szczecin, meciul de debut al lui Sorescu.