FOTO FCSB - Pogon Szczecin 0-2 | Polonezii reușesc să învingă vicecampioana României

FCSB Pogon Szczecin Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 15 Ianuarie 2023, 17:50
Data actualizarii: Duminica 15 Ianuarie 2023, 17:54

FCSB a pierdut primul meci de pregătire cu Pogon.

FCSB - Pogon Szczecin 0-2

Min. 90+2 Final.

Min. 83 GOOL Pogon Szczecin! Andrei Vlad, nicio șansă la acest șut. FCSB este condusă cu 2-0.

Min. 73 GOOL Pogon Szczecin! Polonezii deschid scorul cu 17 minute înainte de fluierul de final al arbitrului.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Min. 45+2 Pauză.

Min. 43 Florinel Coman accelerează în banda stângă, intră în interior, ridică privirea și trage puternic, dar mingea trece mult peste poartă. Ocazie bună pentru FCSB pe finalul primei reprize.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului

Echipa de start a FCSB-ului:

• Vlad - Sorescu, Criste, Tamm, Pantea - Nikolov, Edjouma, Radaslavescu - Miculescu, Compagno, Coman
  • Rezerve: Târnovanu, Maxim, Crețu, Dawa, Haruț, Șut, Popescu, Omrani, Oaidă, Olaru, Radunovic, Șerban, Cordea, Toma, Popa, Tudor, Ciobanu

FCSB - Pogon Szczecin, LIVE TEXT de la 16:00

FCSB a bifat primul transfer al iernii. Roș-albaștrii l-au împrumutat pe Deian Sorescu (25 ani) de la Rakow, cu opțiune de cumpărare la finalul sezonului.

Fostul căpitan al lui Dinamo a început deja antrenamentele sub comanda lui Mihai Pintilii (38 ani) și este așteptat să joace în meciul de verificare cu Pogon Szczecin, pe 15 ianuarie, de la 16:00.

Polonezii sunt pe locul 4 în campionat, cu 29 de puncte după 17 etape. Lider este Rakow, care a adunat 41 de puncte, cu 8 puncte mai mult decât Legia Varșovia, ocupanta poziției secunde.