VIDEO Manele la maximum în vestiarul lui Sepsi Sf. Gheorghe după victoria cu Dinamo

Data publicarii: Marti 01 August 2023, 00:26
Data actualizarii: Marti 01 August 2023, 00:26

Sepsi Sf. Gheorghe s-a impus în meciul cu Dinamo din deplasare, scor 3-0, în etapa a treia a Superligii României.

Covăsnenii nu au încasat niciun gol în acest sezon și își continuă seria bună. Safranko a deschis scorul pe stadionul Arcul de Triumf, în minutul 41. În a doua repriză, Sepsi a mai marcat de două ori, prin Alimi în minutul 83 și prin Aganovic, în al șaselea minut de prelungiri.

Jucătorii lui Liviu Ciobotariu au sărbătorit în stil mare victoria, iar din vestiarul lui Sepsi s-au putut auzi manelele la maximum la finalul meciului. Fotbaliștii au fost extrem de încântați după al cincilea meci din acest sezon în care nu au încasat gol, astfel că au petrecut pe măsură.